Borzasztó utolsó negyeddel kapott ki az Alba Kaposváron

A tavaszi elődöntő párosítása ismétlődött meg Kaposváron, ahol megint kiélezett meccset játszott az Alba Fehérvár. Az első két negyedben vagy tucatnyi alkalommal változott, melyik csapat vezet, pár pontnál többel képtelenek voltak elszakadni egymástól. A harmadik negyed az Albáé volt, de az utolsóban mindent elszúrtak a fehérváriak és rengeteg pontot kapva elveszítették a meccset.
Kaposvár - Alba Fehérvár 92-83
2013.10.26. 20:00 |

Két rossz támadás mindkét oldalon, majd a hazaiak betaláltak, vagyis nem kezdődött jól a meccs az Alba szempontjából. Két és fél perc után büntetőből törte meg a csendet Supola, az első fehérvári akciókosarat pedig Juhos szerezte. A Kaposvár "elfigyelte" a PAOK-tól, hogy érdemes zónát védekezni a mieink ellen, de támadásban azért nem idézte a görög sztárcsapatot. Igaz, az Alba sem úgy pörgött, mint szerdán, de Kemp 2+1-es akciójával sikerült átvenni a vezetést, hogy aztán az első negyed hajrája megint a hazaiaké legyen (18-17).

A másodikban folytatódott a rendkívül hektikus, sokszor kapkodó játék, a védekezés egyik oldlaon sem volt hibátlan és támadásban is láttunk "érdekes" megoldásokat. A vezetést pedig szinte percenként váltották a csapatok, amelyekben nemcsak pályára lépett szinte az összes benevezett játékos, de be is talált. Moore triplája sem jelentett hosszú megnyugvást, mert Puljko is kintről volt eredményes, Hendlein kosaraival pedig néggyel vezetett a Kaposvár. Szerencsére a végén Somogyi és Moore révén átjátszottuk a zónát, egálra hozva az első félidőt (41-41).

A harmadik negyedben megint várni kellett két percet az első Alba-kosárra, igaz, ennyi idő alatt a hazaiaktól is csak egy triplára futotta. Két jó lerohanással megint itt volt az előny, és a letámadás is megzavarta kicsit Hendleinéket. Tóth Norbert aktivizálta magát, a védekezés kezdett összeállni, Moore újabb hármasa után a meccsen már óriásinak számító hétpontos lett az előny, ami kölcsönös kosárváltásokat követően eggyel még nőtt is - Somogyi ekkor jól használta magasságát (58-66).

A Hobbs nyakába zuhanó Hinnant sajátjait büntette, utána viszont a Kaposvár tudott jól befejezni gyors támadásokat. Jancsikin elkapta a fonalat, három triplát bevágva egymaga fordított, miközben támadásban tanácstalanság lett úrrá a mieinken. Nagyobb baj volt, hogy a védekezés is összeomlott, a hézagos letámadáson könnyedén hozták át a labdát és szórták a kosarakat. Õszintén szólva horrorisztikus lett a záró negyed, amikor egy perccel a vge előtt, hatpontos hátrányban kivédekeztünk egy támadást, de a rossz kaposvári dobás után engedtük, hogy Hendlein visszapöcizze a labdát - abban minden benne volt. 34 pontot kaptunk tíz perc alatt, amivel sikerült lerombolni, amit addig felépítettünk.

Kaposvári KK - Alba Fehérvár 92-83 (18-17, 23-24, 17-25, 34-17)
Alba: Szanati 2, Moore 22/9, Supola 7, Tóth N. 12, Juhos 4. Csere: Kemp 11, Somogyi 13, Hobbs 6/3, Olah 2, Tóth P. 4