Céges tapasztalatok terítéken a duális workshopon

A céges tapasztalatokat osztották meg egymással a duális workshop résztvevői csütörtökön délelőtt az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán. A fehérvári egyetemi karon már közel 70 hallgató tanul az öt duális alapképzés egyikén (gépészmérnök, mérnökinformatikus, műszaki menedzser, villamosmérnök, földmérő és földrendező mérnök). 2017/2018-as tanévben közel 160 szakmai gyakorlati hely áll majd a felvételizők rendelkezésére a duális partnervállalatoknál.
2017.03.30. 17:35 |
Céges tapasztalatok terítéken a duális workshopon
A munkaülés résztvevőit Dr. habil. Györök György az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja köszöntötte. Örömét fejezte ki, hogy a vállalatok munkatársai elfogadták az intézmény meghívását és ismételten első kézből kaphat visszajelzést az egyetem a duális képzés céges oldaláról. Közös gondolkodásra hívta fel a jelenlévőket.

Varga Csaba kancellárhelyettes az Óbudai Egyetem képviseletében a köszönetét fejezte ki a vállalati partnereknek, az önkormányzatnak az együttműködésért. Egyúttal hangsúlyozta a duális képzés fontosságát, az egyetem elkötelezettségét a gyakorlatorientált képzések iránt. A cégekkel közös képzés eredményeként megjelennek a speciális szakismerettel bíró munkavállalók, akik már tanulmányaik alatt munkájukkal segíthetik a céget, a hallgatók pedig komoly szakmai tapasztalatra tesznek szert. A székesfehérvári duális együttműködést példaértékűnek nevezte, amelyre az egyetem a jövőben bátran építhet.

Pogátsnik Monika dékáni hivatalvezető prezentációjában a 2016/2017-es tanév időbeosztásáról, a vállalati gyakorlati órarendek elkészítéséről, a szak duális tantervéhez igazodó féléves képzési tervéről, a 2017/2018-as tanév beiskolázást segítő tevékenységeiről, a 2018/2019. évi duális szerződések megkötéséről beszélt. Továbbá praktikus, gyakorlati információkkal látta el a jelenlévőket a szerződés előkészítésétől a céges weboldal elkészítéséig.

Veres Richárd HR és közkapcsolati vezető a 2017/2018-as tanév duális képzéseinek beiskolázását támogató marketing tevékenységet ismertette a céges munkatársakkal, amely a székesfehérvári önkormányzat szervezésében valósult meg. Felhívta a figyelmet a Duális Információs Napra (2017. április 27. napján lesz a Városháza Dísztermében), amely a középiskolás jelentkezők és a duális vállalatok ismerkedésének egy következő fóruma.

A cégek munkatársai összességében beszámoltak arról, hogy a duális képzésben résztvevő hallgatók lemorzsolódása minimális, elégedettek a közös képzéssel, míg a 2017. év szeptemberében induló céges partnerek megjegyezték, hogy felkészülnek a duális hallgató fogadására. A résztvevők egyetértettek abban, hogy fontos a vállalatoknál megtalálni a megfelelő munkatársat a mentori feladatok ellátására. Ehhez az egyetem képviselői kilátásba helyezték a korábban sikeres felkészülést nyújtó vállalati mentorprogram elindítását. A megfogalmazott feladatokat követően eredményesen zárták a megbeszélést.
A duális képzésről és az egyetem céges partnereiről ITT olvashat bővebben!

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.