-
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Cserediák voltam Japánban - Sági Attila előadása a Japánban töltött egy évéről
Cserediák voltam Japánban címet viseli a Japánban Jártam előadássorozat hetedik prezentációja, ami április 27-én 18 órakor lesz az Öreghegyi Közösségi Házban. Az előadó Sági Attila a Lánczos Kornél Reálgimnázium végzős tanulója, aki kerek 1 évet töltött cserediákként egy Japán családnál. Ez alatt az egy év alatt megismerte a nyelvet, az írásjelek egy részét, a japán kultúrát és nem utolsó sorban rengeteg új barátot szerzett. Tapasztalatait képekkel is illusztrálja az előadáson.
Sági Attilának az iskolája ajánlotta fel körülbelül másfél éve, hogy az AFS nemzetközi szervezeten keresztül eljuthat a messzi Japánba. Tapasztalata mindössze csak annyi volt, hogy a Lánczos Kornél Gimnáziumban volt ez időben egy Japán cserediáklány Mari Akagi, illetve olvasott és filmeket látott Japánról. Végül is úgy döntött két másik iskolatársával nekivág ennek az egy éves nagy kalandnak. Szerencséje volt, hogy már Magyarországon belekezdett a Japán nyelv elsajátításába, mert csak már ott derült ki, hogy a fogadó család nem beszél se angolul, se németül, amiket eddig Attila tanult.
A két szemeszter alatt megtanulta, hogyan viszonyuljon az ottani emberekhez, megismerte a kultúrájukat, majd a beszélt nyelvet is. Attila egy év után rengeteg élménnyel és tapasztalattal tért haza, aminek egy részét megosztja az Öreghegyi Közösségi Ház és a Japán Baráti Társaság vendégeivel. Attila első szava a repülőtéren az volt, hogy a jövő héten már szívesen mennék vissza...