-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Csillogó szemek, szívdobbanás, sok nevetés - bemutatták a Diótörőcskét
„A történet a gyerekkor csodálatos világába repít” – kezdi az író (Derzsi János), és valóban a függöny szétnyílik, és egy csodálatos karácsonyfa alatt termünk hipphopp.
A fát meglesi éjszaka egy testvérpár, és együtt megteremtik a csodát. És hogy mi tartja össze őket ezen a közös úton? Kuna Károly (Diótörőcske) szerint a közös játék: „A cél csak később alakul ki a játék során. Folyamatosan alakul mindenki, kiderül, hogy kiegészítve egymást, egyes akciókban, amikor meg kell védeni a karácsonyfát, mindenkire nagyon nagy szükség van.” Hiszen itt van a mindig röhögős Bohóc (Varga Mária), a kicsit bicegős Ólomkatona (Imre Krisztián) és a tüsszögős Kéményseprő (Ballér Bianka). És persze a kislány, aki a játék során Marcsibabává (Váradi Eszter Sára) válik: „Ő a vagányabb a testvérpár közül, Öcsi egy finomabb lélek, kicsit bátortalan, és valójában ez az ő fejlődéstörténete, ahogy egy igazi vagány srác válik belőle, ki mer állni magáért és a többiekért.”
Együtt küzdenek meg a Fekete Sereggel, a saját és talán mindannyiunk félelmeivel. Hogy ki és hogyan győz ebben a csatában, milyen út vezet a végső győzelemig, és addig milyen kalandos utazáson vehetnek részt, akik megnézik az előadást, azt nem áruljuk el. A premier után azonban annyi bizonyos, hogy Csukás István szombaton az égi páholyból nézte az előadást, nagyokat hörpintett „ütős kávéjából”, és ezúttal – biztosra vesszük – nem csak a bajusza mosolygott.
Hiszen amikor felgördül a függöny, nekünk, felnőtteknek is varázslatos pillanat, de amikor a nézőtér egyszerre sóhajt fel a csoda láttán, az mindennél többet ér. Erre pedig ma csak a gyerekek képesek. Az előadást november a Lázár Ervin-program keretén belül nézhetik meg a gyerekek. Decemberben viszont több bérletszünetes előadással, sőt 12-én egy izgalmas meglepetéssel is készülünk, de ez egyelőre maradjon titok!