-
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15.
Csúcstechnológiás nitrogénüzemet adott át a Messer a Harman székesfehérvári telephelyén
A Harman - a Samsung cégcsoport tagjaként - termékeivel jelen van az autóiparban, valamint a hang- és stúdiótechnika világában is. Számos ismert márkát sorakoztat fel, mint például a JBL, AKG, Harman Kardon, dbx, Lexicon vagy Martin.
Székesfehérváron az autóipar számára, elektronikai és akusztikai termékeket gyárt a vállalat.
Autókba készítenek erősítőket, navigációs rendszereket, fejegységeket és egyéb elektronikai eszközöket. Teszik ezt a XXI. század legmodernebb gyártási technológiáival és a legszigorúbb minőségi elvárásokkal.
Az elektronikai óriás székesfehérvári Holland fasori telephelyén a Messer új technológiával kialakított nitrogéngenerátort helyezett üzembe, melynek köszönhetően javul az energiahatékonyság, hatékonyabban irányított a nitrogén leválasztása a levegőből, energetikailag gazdaságosabb az üzemeltetés. 2024 első negyedévétől már a gyár területén átadott nitrogénüzemből biztosított az elektronikai termékek gyártásához szükséges nagytisztaságú nitrogén előállítása, mely kiváltja a gáz korábbi közúti szállítását, ezzel is hozzájárulva a dekarbonizációs célokhoz.
„A teljeskörűen automatizált, távvezérelt üzemben a leginnovatívabb technológiákat alkalmazzuk az energiahatékony és környezetbarát működés érdekében. Az egy köbméter gázellátásra fordított fajlagos villamosenergia-felhasználás egyharmadára csökken a korábbi közúton beszállított nitrogén ellátáshoz viszonyítva.” – hangsúlyozta Bohner Zsolt, a Messer Hungarogáz ügyvezető igazgatója.
A nitrogén a levegő 78%-át alkotó gáz, amelyet az autóipar számos területén használnak fel nagy mennyiségben különféle termelési folyamatokban az elektronikai alkatrészek gyártásától, a lézertechnológiákon át a gumiabroncs-gyártásig. A nitrogén tulajdonságai és innovatív felhasználási módjai biztosítják, hogy számos folyamat hatékonyabb, biztonságosabb, környezetbarátabb és gazdaságosabb legyen. A nitrogént a levegőből nyerik ki egy desztillációs folyamat eredményeként.