-
Felsővárosi fórum
Csütörtökön este a Felsővárosban élőknek tartottak lakossági fórumot a Felsővárosi Közösségi Házban. Szó volt gyalogos átkelőhelyek építéséről, a Gugásvölgyi utca felújításáról, a Malom utca és a Szent Vendel uitca közlekedéséről és arról is, hogy jövőre gyűjtőparkolót építenek a Depónia volt Sörház téri telephelyének nagy részén. Itt is felhívták a figyelmet az egy órás ingyenes parkolási lehetőségre!
2024.11.14. -
Színes diplomások
49 „színes” diplomás pedagógust köszöntöttek csütörtökön a Hiemer-ház báltermében tartott ünnepségen. Az ötven, hatvan, hatvanöt, hetven és hetvenöt évvel ezelőtt diplomát szerzett óvónőknek, tanítóknak és tanároknak dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere adta át az oklevelet.
2024.11.14. -
Gazdaságfejlesztési fórum
Gazdaságfejlesztési Fórumot tartott a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara. Az eseményen arról a gazdaságpolitikai akciótervről is hallhattak a résztvevők, amelyet a kormány januárban indít útjára.
2024.11.14. -
Tűz Feketehegyen
Kigyulladt egy ház melléképülete Feketehegy-Szárazréten. A családi ház wellness részlegében csaptak fel a lángok, melyeket a tűzoltók több vízsugárral fékeztek meg, nem sérült meg senki.
2024.11.14.
Csutiné Schleer Erzsébet kapta a Schmidl Ferenc Építészeti Díjat
A Székesfehérvár Közgyűlése által alapított elismeréssel azokat az építészeket tüntetik ki, akik 1990 után megvalósult alkotásuk révén hozzájárultak Fehérvár városképének fejlődéséhez, építészeti kultúrájának előmozdításához és az épített környezet minőségének javításához.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 2014-ben alapította a Schmidl Ferenc Építészeti Díjat a város egykori főépítésze máig ható, a város falain túlmutató építészeti, főépítészi munkásságának elismeréseként. A város számára kiemelten fontos, hogy a közösség kifejezze a megbecsülését azoknak az építészeknek, akik munkásságukkal hozzájárulnak Székesfehérvár építészeti kultúrájának magas színvonalú fenntartásához, fejlődéséhez. A szakmai díjátadón ezekkel a gondolatokkal kezdte ünnepi beszédét dr. Cser-Palkovics András. „Az idei díjazott egy olyan személyisége városunknak, akit szakemberként és a város polgáraként egyaránt tisztelnek. Csutiné Schleer Erzsébet szereti Székesfehérvárt. Miközben saját maga is alkot, elhivatottan védi a már meglévő értékeket. Ötletekkel halmozza el az önkormányzatot is annak érdekében, hogy ezek az értékek megmaradjanak, és a jövőben is kellő figyelmet kapjanak.”
Székesfehérvár polgármestere az ünnepségen mutatta be a frissen elkészült Székesfehérvár Településképi Arculati Kézikönyvet, amelynek első példányát adta át az alkotónak, aki maga a díjazott. „Ez a kézikönyv őrzi értékeinket, nekünk pedig arra kell törekednünk, hogy a jövőben is olyan építészeti alkotások szülessenek ebben a városban, amelyek a következő kötetekben méltó módon kerülhetnek be."
Schmidl Ferenc alapelve volt, hogy az építészetben nem a stílus, hanem a minőség az elsődleges. A Schmidl Ferenc Építészeti Díj adományozásának is egyik legfontosabb értékmérője az épített környezet minőségi alakítása. Székesfehérvár Városa a fenti alapelv következetes képviselőjének, Csutiné Schleer Erzsébet építésznek adományozta idén a Schmidl Ferenc Építészeti Díjat, aki a Mátyás király körúti Szent Gellért Hotel (épült: 1994.) mértéktartó építészeti megformálásával, valamint annak magas színvonalú – részleteiben is elmélyült- megvalósításával alkotott kimagaslót. A díjat dr. Cser-Palkovics András polgármester adta át.
„Öröm, hála, bizalom. Ez a három érzés kavarog bennem.” – mondta a díj átvételét követően Csutiné Schleer Erzsébet, aki köszönetet mondott a szakma és a város képviselőinek a felterjesztésért. „Hálával gondolok a családomra, akiknek tagjai évtizedeken keresztül hősies türelemmel elviselték azt a női építészsorssal járó érdekességet, amit a szürreális időbeosztás és a bármelyik pillanatban szárnyaló szellemi kalandvágy jelent. A harmadik dolog pedig a bizalom, amely nélkül nem lehet alkotni. Ha egy építész bizalmat kap, akkor szárnyakat kap!” – zárta beszédét a díjazott.
A Hiemer-házban rendezett ünnepségen Tima Zoltán Ybl-díjas, Pro Architectura-díjas, Prima Primissima-díjas építész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja mondott beszédet. Méltatta az építész munkáját, hivatástudatát és azt a szeretetet, amellyel Székesfehérvár közösségét szolgálja.