Debrecenben is jól szerepeltek az ARAK-atléták

A Magyar Atlétikai Szövetség új verseny- sorozatának, a szuper liga kupának a döntőjére került sor Debrecenben. A döntőre az év során több versenyen szerzett helyezésekkel lehetett kvalifikálni. Az ARAK versenyzői közül ez többeknek sikerült és a döntőben sem vallottak szégyent a legjobb fehérváriak.
2014.09.03. 12:27 |
A Magyar Atlétikai Szövetség új versenysorozatának, a szuper liga kupának a döntőjére került sor Debrecenben. A döntőre az év során több versenyen szerzett helyezésekkel lehetett kvalifikálni. Az ARAK versenyzői közül ez többeknek sikerült és a döntőben sem vallottak szégyent a legjobb fehérváriak.
Zsiga Mónika 400 méteres gátfutásban bizonyíthatott. A magyar bajnok futónő az utolsó gátakig versenyben volt az aranyéremért, amit ezúttal a jobb hajrájának köszönhetően, a hazai pálya előnyét élvező Szarvas Dórának sikerült megnyernie. Mónika jó eredménnyel a második lett.
Dobogóra állt László Dávid is. A hármasugrásban versenyző atléta az ob-n is, ezúttal is bronzérmet nyert. A döntőn egyéni csúcsot ért el Farkas Dárius 5000 méteren. A 14:38,14-es ideje a hatodik helyre volt elég. A versenyszámot nem meglepetésre a kenyai futó nyerte meg. A döntőn jogosult lett volna indulnia Zsigovics Natália is, de egészségi okok miatt ő már a szeptemberi versenyekre fókuszál.