-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Decembertől lehet .eu domain neveket regisztrálni
Decembertől nyílik lehetőség arra, hogy .eu végződésű legfelsőbb szintű domainnév alatt regisztráljunk honlapokat. Az .eu legfelsőbb szintű domainnév (TLD) bevezetésének célja az elektronikus kereskedelem élénkítése és az uniós állampolgárok és cégek egységes internetes megjelenésének elősegítése. Az új TLD bevezetése egyúttal remek lehetőséget kínál a .com nevekről korábban lemaradt cégek számára is. Az .eu domainigénylések magyar domainregisztrátoroknál is benyújthatóak, az igényléseket elfogadó regisztrátorok listája a itt olvasható.
Decembertől nyílik lehetőség arra, hogy .eu végződésű legfelsőbb szintű domainnév alatt regisztráljunk honlapokat.
2004 április végén lépett hatályba az Európai Bizottságnak az .eu legfelsőbb szintű domainnév (TLD) alá történő regisztráció eljárási szabályait tartalmazó rendelete. Az .eu legfelsőbb szintű domainnév (TLD) bevezetésének célja az elektronikus kereskedelem élénkítése és az uniós állampolgárok és cégek egységes internetes megjelenésének elősegítése. Az új TLD bevezetése egyúttal remek lehetőséget kínál a .com nevekről korábban lemaradt cégek számára is.
Fontos tudni, hogy a jogosultak köre korlátozott: az .eu TLD alá az Európai Unió tagállamainak állampolgárain túl csak az Európai Unió területén székhellyel, központi ügyintézési hellyel vagy tényleges központtal rendelkező gazdasági társaságok regisztrálhatnak majd domainneveket. A domainregisztráció során gyakori a rosszhiszemű és gyakran jogszerűtlen névfoglalás. A közösségi és nemzeti védjegyek, földrajzi árujelzők, eredetmegjelölések és a magyar jog által egyéb jogcímen védett megjelölések (például cégnevek, jó hírnevet élvező megjelölések, szerzői művek címei) jogosultjai számára így jó hír, hogy a megjelölésekkel megegyező domainnevek delegálására az általános regisztráció megkezdését megelőzően egy külön négyhónapos bevezető időszak áll majd rendelkezésre.
Az .eu domainnevek regisztrációja három különböző szakaszban történik majd:
A 2005. december 7-én kezdődő, első kéthónapos időszakban (Sunrise Period 1) kizárólag már a lajstromozott nemzeti vagy közösségi védjegyek, földrajzi árujelzők jogosultjai vagy a megjelölésre jogszerűen használati jogot szerzett személyek, illetve a saját nevük vagy az általuk használt rövidítések tekintetében az egyes közigazgatási szervek kérhetik a vonatkozó megjelöléssel azonos domainnév kezelésbe adását.
A 2006. február 7-én kezdődő, második kéthónapos szakaszban (Sunrise Period 2) az első 2 hónapos időszak jogosultjain túl az egyéb jogi alapon oltalmat élvező megjelölések tulajdonosai regisztráltathatják az ilyen megjelölésnek megfelelő domainneveiket (pl. cégneveket, védjegyoltalom alá nem eső kereskedelmi neveket, szerzői művek jellegzetes címeit).
Az általános, valamennyi jogosult számára nyitva álló regisztráció csak a négyhónapos bevezető időszak (Sunrise Period 1 és 2) letelte után, 2006. április 7-én kezdődik majd.
Ha több különböző személy kívánja ugyanazt a domainnevet korábbi jogosultságok alapján regisztrálni (mondjuk két azonos, de különböző országban bejegyzett nemzeti védjegy alapján), akkor a korábban érkezett igény élvez elsőbbséget (vagyis itt is a nemzetközi domainregisztrációs gyakorlatban elfogadott „first come, first served"-elv érvényesül majd).
Az .eu domainigénylések magyar domainregisztrátoroknál is benyújthatóak, az igényléseket elfogadó regisztrátorok listája a itt olvasható.