Delfin és Hód - hagyományos versenyen vettek részt a fehérvári úszók

A Hód Kupa nemzetközi korosztályos úszóversenyt már nyolcadik alkalommal rendezték meg Hódmezővásárhely uszodájában. A kétnapos viadal népszerűségét jelzi, hogy 54 hazai és határon túli egyesület 833(!) versenyzőjének összesen 4350 rajtját regisztrálták. A Delfin SE a középmezőnyben, a 20. helyen végzett. 17 fővel vett részt a versenyen a fehérvári egyesület.
2014.11.27. 19:02 |

Dániel András, a Delfin SE vezetőedzője elmondta, a rajthoz álló fehérvári gyerekek közül mindenki megjavította eddigi idejét, amiért mindenképpen dícséret jár. Ács Barbara, Csóka Csenge, Herczeg Fanni, Homutovszkij Hanna, Kotnyek Bettina, Zsiga Annamária, Csanádi Zsombor, Czifra Patrik, Fekete Ferenc, Kasó Bence, Kasó Gergő, Magyar Szabolcs, Nagy István, Rosta Dániel, Szabó Kiss Zétény, Vaskó Bálint, Várnai Márton képviselte a delfines színeket Hódmezővásárhelyen.
A delfines kicsik boldogan pózoltak a dobogón, jól sikerült verseny volt nekik is a Hód Kupa.
Csanádi Zsombor egy arany- és egy ezüstérmet szerzett, Fekete Ferenc és Czifra Patrik is felállhatott a dobogó második fokára. Hat bronzérem is gyarapította a fehérvári éremkollekciót, Szabó Kiss Zétény kétszer, Fekete Ferenc, Czifra Patrik, Kotnyek Bettina és Kasó Bence egyszer csapott harmadikként célba a Hód Kupán, a Gyarmati Dezső Sportuszodában.