Demeter Bence egyéniben nyolcadik, csapatban világbajnok lett!

Ugyan nem kezdte jól a napot Demeter Bence, vívásban csak a 22. helyen zárt, a folytatásban folyamatosan küzdötte magát előrébb a varsói öttusa világbajnokság férfi döntőjében. A Volán Fehérvár kiválósága úszásban már a 7. legjobb volt, hibátlanul lovagolt, és a kombinációs számban is jól szerepelt, végül 8. helyen végzett. Ez az eredmény is kellett ahhoz, hogy a Demeter, Kasza, Marosi trió csapatban világbajnoki címet szerezzen!
2014.09.06. 19:28 |

Demeter Bence 196 pontos vívással indította a napot az öttusa vb férfi fináléjában, a medencében azonban már sokkal jobban ment a fehérvári sportolónak. Bence 1:56.40-es idővel teljesítette a 200 méteres távot, amely a hetedik legjobb volt a mezőnyben, ezzel lépett is előre abszolútban. A lovas pályán – és ebben semmi meglepő nincsen – hibátlanul teljesített a Volán versenyzője, így jó pozícióból várhatta a záró, kombinációs számot. Demeter végül a 10. legjobbként teljesített a futásból és lövészetből álló tusát, ezzel pedig az igen előkelő 8. helyen végzett egyéniben. Kasza Róbert nagy csatában, éppen hogy a dobogóról lemaradva 4. lett, míg az olimpiai bronzérmes Marosi némi meglepetésre csak 17. helyen végzett, a világbajnoki címet az orosz Leszun szerezte meg.

Csapatban azonban a Demeter, Kasza, Marosi hármas nyakába került a legfényesebb érem, így az Eb-arany után a világbajnoki dobogóra is felállhatott hazánk legjobb három öttusázója.