-
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09. -
Nemzeti gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.
2024.11.04.
Devizahitelek - vannak akik perre mennek a bankkal
Egyre többen perelik be a bankokat a magas lakáshitel-törlesztések miatt. A Hitelkárosultak Pertársaságának szakértője szerint a bankok egyoldalúan és így jogtalanul módosították a szerződéseket. Még 2009-ben egy Budapesti ügyvéd nyertes perében hivatkozott arra, miszerint a pénzintézeti törvény szerint ha a szerződéskötéskor a bank nem becsüli meg a jövendőbeli árfolyam-emelkedés mértékét, úgy a szerződés semmisnek tekinthető.
2011.08.03. 13:14 |
Az adósok abban reménykednek, hogy a bíróságok kimondják, hogy a bankok egyoldalú szerződésmódosítása nem jogszerű. Egyre többen perelik be a bankokat a magas lakáshitel-törlesztések miatt.
A Hitelkárosultak Pertársaságának szakértője szerint a bankok egyoldalúan és így jogtalanul módosították a szerződéseket. A Bankszövetség ugyanakkor azt mondja: biztos, hogy a szerződések jogszerűek, így nem valószínű, hogy megtámadhatóak a bíróságon – hangzott el a Magyar Televízió Híradójában. Van, aki pertársaságban van, aki egyenként. A Hitelkárosultak Pertársaságának szakértője szerint a bankok egyoldalúan és így jogtalanul módosították a szerződéseket. Barabás Gyula szerint tisztességtelen feltételeket vélnek felfedezni, valamint olyan egyoldalú szerződésmódosításokat, amelyek a túlzott mértékű eladósodottsághoz vezetnek.
Léhmann György ügyvéd szerint is semmisek ezek a hitelszerződések, mert tisztességtelen szerződési feltételeket tartalmaznak. Az ügyvéd már keresetlevél mintákat is készített, mintegy 500 ügyfélnek, hogy segítse őket. Ezekben számításokkal igazolja, hogy a bankok arányában nem csak annyival emelik a törlesztő részletet amennyi az árfolyamváltozásból adódna. Az ügyvéd hozzátette: van már olyan bírósági döntés, amely semmisnek mondott ki egy hitelszerződést.
A Bankszövetség szerint a szerződések biztos, hogy jogszerűek és így nem valószínű, hogy megtámadhatóak. Müller János a Magyar Bankszövetség vezető tanácsosa azt mondta: abban egészen biztos, hogy 2000-ben és az azóta eltelt 11 évben ezek a banki szolgáltatások minden tekintetben megfeleltek és megfelelnek az érvényes jogszabályoknak, törvényi előírásoknak. Az pedig, amit az emberek megkérdőjeleznek, a Bankszövetség vezető tanácsadója szerint nem jogi kérdés. Hogy kinek van igaza, azt a bíróság fogja eldönteni.
2009 szeptemberében például a Pesti Központi Kerületi Bíróság semmisnek nyilvánította egy devizahitel-szerződés módosítását, sőt magát a szerződést is. Dr. Czirmes György ügyvéd akkor azért indított próbapert, hogy a bankok ne terhelhessék egyoldalúan ügyfeleikre a megnövekedett törlesztőrészleteket. A pénzintézeti törvény szerint ha a szerződéskötéskor a bank nem becsüli meg a jövendőbeli árfolyam-emelkedés mértékét, úgy a szerződés semmisnek tekinthető. A jogász, hivatkozott arra is, hogy a bank nyeresége, vagyis a 30-40 százalékos kamat olyan magas, hogy az már uzsorának számít.
|