-
Támogatás a fehérvári fiatalokért
25 ezer dolláros támogatást adott át csütörtökön az Alba Innovárnak az Arconic Alapítvány: az egyedülálló digitális élményközpont a fehérvári iskolákban „keletkező” digitális tudás megosztását segítő platformot, valamint a VR (virtuális valóság) világába bevezető képzéseket valósíthat meg a jelentős összegből.
2025.04.03. -
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Látogatás a Digisuliban
Fabrício Oliveirat, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnökét fogadta a székesfehérvári Digitális Tudás Általános Iskolája.
2025.04.03. -
Együttműködés az egyetemmel
Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara a Szent István Király Múzeummal. Ünnepélyes keretek között írták alá az erről szóló szerződést az egyetemen.
2025.04.03.
Digitális detoxikáció: az Egészségfejlesztési Iroda vendége Dr. Zacher Gábor lesz kedden

Sok mindentől válhatunk függővé: a kábítószer, az alkohol és a nikotin talán a legismertebbek, azonban napjainkban a digitális világ újabb függőségeket hozott magával, úgy mint az okostelefon, a Facebook vagy a sorozatoktól való függés.
Ezek a tevékenységek nem csak az időnk nagy részét emésztik fel, de a gyermekek és fiatalok számára veszélyeket is rejthetnek például a futótűzként terjedő internetes játékok, kihívások... Ezek akár az életüket is veszélyeztethetik. Ma a közösségi média a kábítószerekkel megegyező függőséget okoz. Este például az ember általában még akár félálomban is megnézi, ha valaki írt, és egy negatív dolgot olvasva máris kevésbé alszik jól – már ha tud pihenni egyáltalán.
„Meg kell tanulnunk kikapcsolni a telefont, és az on-line világon kívül jól érezni magunkat. Fontos a keretrendszer kialakítása, olyan időszakok beiktatása, amelyben teljesen kizárjuk az online teret, és előnyben részesítjük a hagyományos kommunikációt. Ilyenkor értékes perceket tölthetünk a családunkkal, barátainkkal, ezáltal csökken a feszültség, és az alvás előtti digitális detoxikációval a pihenésünk is jelentősen javulhat.” – tanácsolja Dr. Zacher Gábor főorvos, toxikológus és címzetes egyetemi docens, aki április 6-án, kedden 18 órától az Egészségfejlesztési Iroda Facebook-oldalán élő előadásában beszél majd a digitális detoxikáció hatásairól.
A szeminárium ingyenesen követhető majd, valamint a későbbiekben is visszanézhető az iroda közösségi média felületén.