Digitális érzékenyítés – Harmanosokat képeztek az Alba Innovárban

A robotokkal, modern eszközökkel való jobb együttműködésért kezdett közös projektbe a HARMAN és az Alba Innovár. A program során olyan digitális tutorokat képeznek, akik majd saját kollégáiknak tudnak segíteni a digitalizációs, robotizációs kompetenciáik fejlesztésében, hogy gördülékenyen tudjanak az ipari robotokkal is együtt dolgozni a munkavállalók.
2023.06.23. 19:55 |
Digitális érzékenyítés – Harmanosokat képeztek az Alba Innovárban

A technikai fejlődésnek köszönhetően egyre több robot jelenik meg a gyártás, tervezés különböző fázisaiban, ezért döntött úgy a Samsung csoporthoz tartozó HARMAN-Becker Kft-t, hogy felméri a kollégáik jelenlegi digitalizáció és robotizálással kapcsolatos kompetenciáit.

A felmérést követően a munkakörökhöz igazított, speciális képzést szerveznek a dolgozóknak. Az Alba Innovárral közösen kidolgozott program során jelenleg azokat a "digitális tutorokat" képzik, akik majd a többi operátor fejlesztését végzik digitalizáció és robotika témájában - tudtok meg Németh Tibortól, a HARMAN képzési és fejlesztési vezetőjétől.

A foglalkozáson a kis robotkarokkal modellezik azokat a mozgásokat, amit majd a gyártásban a nagy ipari robotokkal végeznek, de mint Németh Tibor elmondta, nem robotok programozása a cél, hanem az érzékenyítés a digitalizáció, robotizáció irányában, hogy gördülékenyen tudjanak az ipari robotokkal is együtt dolgozni a munkavállalók.

Fekete Mónika, a képzés résztvevője hasznosnak és érdekesnek nevezte a tanfolyamot. Termelési trénerként operátorokkal foglalkozik, és gyakran tapasztalja, hogy félnek a digitális eszközöktől, és reméli, hogy az itt megszerzett tudással, hasznos segítséget tud nyújtani nekik. A képzés egy másik résztvevője, Ács József elmondta, a tanfolyam után a többi tutor kollégájával közösen fogják összeállítani azt a képzési tananyagot, ami majd a munkatársaik képzését segíti.

A képzők képzését végzi most az Alba Innovár, mondta el Gugolya László, az Innovár szakmai vezetője. Az ipari robotokat utánzó, de kifejezetten oktatóeszközöket használnak, mert mint Gugolya László is megerősítette: a cél az, hogy ne idegenkedjenek ezektől a technológiáktól, merjenek modern technikai eszközöket használni.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.