Döntetlent játszott a Videoton a Ferencvárossal a Sóstón

Az első negyedórában a Videoton próbálkozott többet, főleg távoli lövésekkel veszélyeztetett a fehérvári együttes. A 22. percben Sándor György vesztette el a labdát a ferencvárosi térfélen, a vendégek egy villámgyors kontrával pedig megszerezték a vezetést (0-1). A 63. percben a csereként beállt Nemanja Nikolic egy kényszerítő után az ötös sarkáról nagy erővel lőtt a léc alá (1-1).
Videoton FC - Ferencváros 1-1 (0-1)
VIDEÓ összefoglaló a cikkben!

2010.08.22. 11:13 |
 Az első negyedórában a Videoton próbálkozott többet, főleg távoli lövésekkel veszélyeztetett a fehérvári együttes. A 22. percben Sándor György vesztette el a labdát a ferencvárosi térfélen, a vendégek egy villámgyors kontrával eljutottak a hazai tizenhatoshoz, amely elől Andrezinho vállalkozott lövésre, a labda Lipták Zoltánon megpattanva került a jobb alsóba (0-1).

A vezető gól után a Fradi átvette a meccs irányítását, a játék főként a hazai térfélen zajlott. Az első negyvenöt perc hajrájában a Videoton pörgette fel a ritmust, az eredmény azonban nem változott. A fordulás után egyenlíthetett volna a fehérvári csapat, Andre Alves három méterről lőhetett tisztán, de a visszavetődő Marko Ranilovic nagy bravúrral hárított. A 63. percben azonban már a ferencvárosi kapus is tehetetlen volt, a csereként beállt Nemanja Nikolic egy kényszerítő után az ötös sarkáról nagy erővel lőtt a léc alá (1-1). A 77. percben tíz főre csökkent a Fradi, Rodenbücher István rosszütemű becsúszása után azonnal piros lapot kapott. A hosszabbításban megszerezhette volna a győztes gólt a Videoton, de Ranilovic a helyén volt, így maradt a döntetlen.

Soproni Liga, negyedik forduló:
Székesfehérvár, 7752 néző, v.: Fábián
Videoton: Tujvel - Lázár, Lipták, Horváth G., Hidvégi - Elek, Sándor Gy. (Gosztonyi, 85.), Vasiljevic (Polonkai, a szünetben) - Nagy D., Vujovic (Nikolic, 60.), Alves
Ferencváros: Ranilovic - Rodenbücher, Maróti, Csizmadia, Junior - Rósa D., Józsi, Heinz, Tóth B. (Kulcsár D., 64.) - Schembri (Pölöskei, 83.), Andrezinho (Adriano, 89.)
gól: Nikolic (63.), illetve Andrezinho (22.)
kiállítva: Rodenbücher (77.)
sárga lap: Lipták (17.), Horváth G. (43.), illetve Tóth B. (33.), Maróti (45.), Andrezinho (72.)