-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Dr. Gervain Judit és Dr. Simon Gábor főorvosok kapták a Szent István-emlékérmet
A magánszemélyek által 2004-ben alapított díjat minden esztendőben a közösség jelölése alapján olyan személynek ítélik oda, akinek munkásságához, szakmai életútjához, emberi hozzáállásához mindenkor Szent István király öröksége szolgált iránymutatásul.
Az alapítvány kuratóriuma – Csurgai Horváth József, Karsai Béla és Spányi Antal – döntése szerint az elismerést ebben az esztendőben egy orvos házaspár, Gervain Judit, a Szent György Kórház főorvosa, címzetes egyetemi docens gasztroenterológus, hepatológus, belgyógyász szakorvos, valamint férje, Simon Gábor csecsemő- és gyermekgyógyász, gyermek kardiológus, neonatológus főorvos vehette át.
„Nagy örömmel töltött el, hogy a feleségemmel közösen kaptuk meg az elismerést, hiszen ő szilárd támaszom volt abban, hogy sikeres munkát végezzek. Ketten összeadva száznégy évet töltöttünk el a kórházban, és talán elmondhatom, hogy tettünk érte, hogy a Fejér vármegyei egészségügy valóban jó irányba mozduljon el!” – mondta az átadón Simon Gábor.
Az elismerést olyanok kapják, akik tudnak másokért élni, áldozatot hozni a másikért, akik példát tudnak mutatni, akik következetesen a hivatásuknak élnek.
„Mi is keressük, hogy a Szent István-i értékendben mi az, ami éppen nekünk szól, amit tőle tanulhatunk, és amit nekünk mond éppen itt, Székesfehérváron. Szent István számomra olyan ember, akinek az identitása hiteles volt, aki tudott önmagával azonos lenni, akiben nem volt semmiféle keresgélés, identitásválság és útelágazás. Olyan ember volt, aki találkozott a kereszténységgel, azt a szívébe fogadta és ahhoz hűséges maradt. Azonos lett a maga hitével.” – fogalmazott ünnepi köszöntőjében Spányi Antal megyés püspök. Arról is szólt, hogy az államalapító életében minden egységben volt, és ebben az életben azonos értékek szerint harmonizált a gondolatvilág, a cselekedet és az eszmeiség. Ma az embereknek szükségük van ilyen példákra, hiszen sokan azt sem tudják, hogy kicsodák, és keresik az útjukat. Fontos meglátnunk azokat az embereket, akik el tudnak indulni és kitartanak egy úton, a döntéseiket tudják vállalni, és olyan teljesítményt mutatnak fel, amely mások javára, mások életének a szolgálatára van és az egész társadalmat gazdagítja. A Szent István Érdemrend és Díj Alapítvány kuratóriumának évről évre ilyen embereket kell találnia, és példaként állítania mások elé. Ezt ebben az évben is sikerült megtenni.
A díjazottak pályafutását Prof. Dr. Bucsi László, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház főigazgatója ismertette és méltatta mind szakmai és kollegiális, mind emberi szempontból. Úgy fogalmazott: ma, amikor minden második házasság válással végződik, unikumnak és példaértékűnek számít, hogy egy orvos házaspár egy ilyen közös életutat végig tud vinni.
Dr. Simon Gábor 1947-ben született a Szabolcs megyei Ibrányban. 1965-ben felvételt nyert a Szegedi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karára, 1971-ben avatták orvos doktorrá. Csecsemő- és gyermekgyógyászatból, neonatológiából és sürgősségi orvostanból szerzett szakvizsgát. 1971-ben házasodott össze Gervain Judittal, és őt követve jött Székesfehérvárra. Szakmai pályafutását a Szent György Kórház Csecsemő-Gyermek Osztályán kezdte, 1985-től kezdve 32 éven át vezette az osztályt, 2017-től pedig nyugdíjas főorvosként dolgozik első munkahelyén. Fiatal szakorvosként az újszülött- és koraszülött-ellátás, ezen belül a fejlődésneurológiai gondolkodás, az újszülöttkori idegrendszeri sérültek korai felismerése és rehabilitációja került érdeklődése középpontjába. Pedagógusokkal közösen megszervezte Székesfehérváron a mozgássérültek integrált óvodai, iskolai, bölcsődei csoportjait, amelyek ma is működnek. Kialakította a Csecsemő-Gyermek Osztály korszerű szerkezetét és annak stabil szakembergárdáját. Megalapította a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítványt, amely műszerek beszerzését, a dolgozók továbbképzését és tudományos tevékenységét támogatta. 2003-ban Székesfehérváron - az országban elsőként - alakította ki a hat ággyal működő 24 órás gyermek sürgősségi részleget.
Dr. Gervain Judit PhD Székesfehérváron született, egyetemi tanulmányait Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen végezte. A diploma megszerzése óta a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban dolgozik, 1972-től a Központi Laboratórium, 1979 óta folyamatosan a Belgyógyászati Osztály munkatársa. 2006–2012 között osztályvezető főorvos volt. 1987–1988 között, belgyógyászati munkája mellett a Megyei Központi Laboratórium vezetőjeként és megyei laboratóriumi szakfőorvosként tevékenykedett. Az 1980-ban létrehozott Molekuláris Diagnosztikai Laboratóriumot vezeti, amely 1992 óta a vírushepatitises betegek országos diagnosztikai centruma. 2012 óta a Pécsi Tudományegyetem címzetes egyetemi docense. Jelenlegi munkaköre: a Molekuláris Diagnosztikai Laboratórium főorvosa, az országos járóbeteg-ellátást végző Hepatitis Centrum vezetője és a Gasztroenterológiai UH Laboratórium szakmai felügyeletét látja el.
A díjátadón részt vettek Székesfehérvár város, Fejér vármegye, az Államalapító Szent István Érdemrend és Díj Alapítvány, az egyház, a közhivatalok és a rendvédelmi szervek vezetői, képviselői. Közreműködött a Hungarikum együttes és Kovács Bence zongora-előadóművész.