-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Drón- és robottechnikával foglalkozó céggel kötött megállapodást az Alba Regia Műszaki Kar
Hat éve működik a KU-Me Invest Kft. Zichyújfaluban, a cég drón- és robottechnikával foglalkozik, víz alatti robotokat fejlesztenek és légi, pilóta nélküli járműveket alkalmaznak. A vállalat munkatársai leginkább az Északi-tengeren dolgoznak, ahol kritikus infrastruktúrát vizsgálnak.
Pál Károly ügyvezető szerint az együttműködési megállapodással tovább tudják fejleszteni a technológiát. "Ez a két technológia folyamatosan fejlődik, óriási potenciál van benne és ezt a potenciált szeretnénk még jobban kiaknázni úgy, hogy bevonunk olyan szakentitásokat, mint például az Óbudai Egyetem, akik megfelelő technológiával és szaktudással rendelkeznek ahhoz, hogy ezt tovább tudják fejleszteni velünk együtt."
Az Óbudai Egyetem mindig is nyitott volt az ipari kapcsolatok tekintetében, ez az együttműködés mégis kiemelkedik közülük - mondja Molnár András az intézmény általános rektorhelyettese. Az egyetem húsz éve foglalkozik drónfejlesztéssel. "A nálunk végzett kollégák, ifjú mérnökök a piacon úgy tudnak megélni, hogy önállóan tudnak ilyen drónokat üzemeltetni és olyan vizsgálatokat, felméréseket tudnak végezni amik ma még tulajdonképpen science fikcionnek hangzik, de éppen ez a cél. Ilyenformán mi nemcsak akadémiai képzést tudunk folytatni, hanem gyakorlati képzést is adni, ami egyébként egyetemünk szlogenje is." Molnár András hozzátette, a gazdaságban ma egyre nagyobb kulcsszó kutatás-fejlesztés, az együttműködésnek köszönhetően, nemcsak alapkutatást végeznek, gyakorlati kutatás is, hiszen megtörténik a kutatási eredmény gyakorlati megvalósítása is.