-
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13. -
Székesfehérvár Gazdaságáért
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat kedden este a Hiemer-házban. A 2024-es esztendő díjazottja Kis István, a Harman Becker Kft. korábbi ügyvezető igazgatója. A szakmájában elismert, köztiszteletben álló szakember Székesfehérvár gazdasági fejlődésének előmozdítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként vehette át az elismerést.
2024.12.04.
Drón- és robottechnikával foglalkozó céggel kötött megállapodást az Alba Regia Műszaki Kar
Hat éve működik a KU-Me Invest Kft. Zichyújfaluban, a cég drón- és robottechnikával foglalkozik, víz alatti robotokat fejlesztenek és légi, pilóta nélküli járműveket alkalmaznak. A vállalat munkatársai leginkább az Északi-tengeren dolgoznak, ahol kritikus infrastruktúrát vizsgálnak.
Pál Károly ügyvezető szerint az együttműködési megállapodással tovább tudják fejleszteni a technológiát. "Ez a két technológia folyamatosan fejlődik, óriási potenciál van benne és ezt a potenciált szeretnénk még jobban kiaknázni úgy, hogy bevonunk olyan szakentitásokat, mint például az Óbudai Egyetem, akik megfelelő technológiával és szaktudással rendelkeznek ahhoz, hogy ezt tovább tudják fejleszteni velünk együtt."
Az Óbudai Egyetem mindig is nyitott volt az ipari kapcsolatok tekintetében, ez az együttműködés mégis kiemelkedik közülük - mondja Molnár András az intézmény általános rektorhelyettese. Az egyetem húsz éve foglalkozik drónfejlesztéssel. "A nálunk végzett kollégák, ifjú mérnökök a piacon úgy tudnak megélni, hogy önállóan tudnak ilyen drónokat üzemeltetni és olyan vizsgálatokat, felméréseket tudnak végezni amik ma még tulajdonképpen science fikcionnek hangzik, de éppen ez a cél. Ilyenformán mi nemcsak akadémiai képzést tudunk folytatni, hanem gyakorlati képzést is adni, ami egyébként egyetemünk szlogenje is." Molnár András hozzátette, a gazdaságban ma egyre nagyobb kulcsszó kutatás-fejlesztés, az együttműködésnek köszönhetően, nemcsak alapkutatást végeznek, gyakorlati kutatás is, hiszen megtörténik a kutatási eredmény gyakorlati megvalósítása is.