-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Dzsessztől a soulig
Ebben a hónapban már másodszor rendezték be a jazzklubot az Öreghegyi Közösségi Házban: ma este a több műfajban is tevékenykedő Pflum Orsi & The Cap volt a ház vendége.
Ebben a hónapban már másodszor rendezték be a jazzklubot az Öreghegyi Közösségi Házban: ma este a több műfajban is tevékenykedő Pflum Orsi & The Cap volt a ház vendége.
Bár a zenekar hivatalosan ez év elején alakult, mégis óriási a repertoárjuk, hiszen a csapatban tevékenyedő zenészek már régóta a szakmában vannak, sőt, némelyikük már a következő generációt oktatja különböző iskolákban.
Pflum Orsi sokat énekelt külföldön, itthon neves zenészeknek vokálozott, korábbi zenekarai a Pflum Orsi Quintet és Quartet voltak.
Szendőfi Péter (dob) a dr. Lauschmann Gyula Zeneművészeti Jazz Szakközépiskola tanára, egyike a legfoglalkoztatottabb hazai dobosoknak. Kurzusokat tart, számos lemezen, fesztiválon és koncerten szerepel szinte minden műfajban. Legismertebb együttese talán a Fusio Group.
Ugyancsak főként a Fusio Groupból lehet ismerős a közönség számára Elek István (szaxofon), aki Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola klasszikus klarinét szakának elvégzése után szerezte második diplomáját jazz-szaxofon szakon. Számos külföldi vendégszereplés mellett (Japán, USA, Skandinávia) itthon is elismert szaxofonos. Stúdiózenészként sok neves hazai zenész, illetve zenekar lemezén működött közre.
Bori Viktor (billentyű) szintén budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végzett, Gonda János növendékeként szerzett diplomázott. Külföldön és Magyarországon is játszik, Cegléden pedig már tíz év saját fesztiválja van Bori Jazzfesztivál címmel.
Birta Miklós (gitár) a Liszt Ferenc Zeneakadémia elvégzése után különféle zenekarokban és stúdiózenészként dolgozott, majd New Yorkban képezte tovább magát. A szakma a legvirtuózabb gitáros tehetségként tartja számon. Legtöbbet talán a Vasvári Pál String Trióval játszott.
Szendőfi Balázs (basszusgitár) szintén játszott már New Yorkban, hazai legismertebb zenekara talán a Mindflowers progresszív rock-jazz zenekar. Különlegességként szokták emlegetni a héthúros basszusgitárját, amivel mindenütt feltűnést kelt.