EBEL: nem volt esélye a Volánnak Grazban

Jól rajtoló csapatok találkoztak a Moser Graz 99ers - Fehérvár AV19 mérkőzésen az osztrák jégkorong-liga ötödik fordulójában. A Volán azonban nem tudta megismételni eddigi játékát, az első, elrontott harmadot már nem sikerült kijavítani. Rajnát ezúttal le kellett cserélni, a tartalék kapus, Robinson nem is kapott gólt, de a meccs addigra eldőlt. 4-1-re nyertek a hazaiak, a Volán vasárnap a még hibátlan Red Bull Salzburg ellen javíthat hazai pályán.
2014.09.26. 22:00 |
Jól rajtoló csapatok találkoztak a Moser Medical Graz 99ers - Fehérvár AV19 mérkőzésen az osztrák jégkorong-liga ötödik fordulójában. A Volán azonban nem tudta megismételni eddigi játékát, az első, elrontott harmadot már nem sikerült kijavítani. Rajnát ezúttal le kellett cserélni, a tartalék kapus, Robinson nem is kapott gólt, de a meccs addigra eldőlt. 4-1-re nyertek a hazaiak, a Volán vasárnap a még hibátlan Red Bull Salzburg ellen javíthat hazai pályán.

Érezhetően meg akarta nyomni a meccs elejét a Graz, és sikerült neki: a legelső emberelőnyből gólt ütött, majd hamarosan egyenlő létszám mellett is betalált. Az első harmadban 13-5 volt a kapuralövések aránya az osztrákok javára, fölényüket tükrözte a kétgólos vgezetés is. A második játékrészben ellenben megfordult a tendencia és mindössze négyszer lőttek kapura a hazaiak - kár, hogy ebből kettő gól lett... Nem ez volt Rajna Miklós élete meccse, a Volán kapusát le is hozta Rob Pallin.
Cseréje, Robinson megállta a helyét, hiszen nem kapott gólt, de addigra eldőlt a találkozó. Bár a második szünet előtt Sarauernek sikerült szépítenie, a harmadik harmadban nem került közelebb ellenfeléhez a Fehérvár. Kiállítások sújtották a vendégeket, a Graz pedig rutinosan célba ért előnyével. Ezzel a táblázaton megelőzte a mieinket, akik most három győzelemmel és két vereséggel állnak. Nem lesz könnyű javítani a mérlegen vasárnap, hiszen a hatalmas tempóban kezdő, most éppen a Vienna Capitalst idegenben legyőző Salzburg érkezik Fehérvárra. Alighanem nagy meccs lesz vasárnap 17.30-tól!

Moser Medical Graz 99ers - Fehérvár AV19 4-1 (2-0, 2-1, 0-0)
Gl.: Lassen, Pinter, Latendresse, Bastiansen, illetve Sarauer