-
Felépült a kórhát új tömbje
Szinte minden részletében elkészült a kórház új belgyógyászati épülettömbje. Három emeletes épületet alakítottak ki összesen mintegy 120 ággyal, ami helyet ad majd a pulmonológiai, az onkológiai és az infektológiai osztályoknak is. A vadonatúj épületről most Magyarország Kormánya osztott meg egy videót.
2024.11.18. -
Megszépül a kis park
A Zsuzsanna-forrásnál több mint ezer évelő növényt ültetett a napokban a Városgondnokság. Ezen a területen nagyméretű vadgesztenyefák találhatók, amik méretükből adódóan teljesen leárnyékolják a parkot. Éppen ezért árnyéktűrő, gyeppótló növényeket válogatott a tervező Homoki László a Városgondnokság kertészmérnöke.
2024.11.15. -
Fákat és több ezer évelőt is ültetnek
A Városgondnokság kertészei elkezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem fog változni, minden marad az eredeti formában, de teljesen megújul a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújítják a sétányokat 832 négyzetméteren, fákat ültetnek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba.
2024.11.13. -
BIM alapú tervezés a Jákyban
Hétfőn délelőtt adták át a MASTERPLAST segítségével és támogatásával létrehozott új, digitális tantermet a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikumban. A teremben a diákok a BIM (Building Information Modelling/Management) tervezőprogram használatát tanulhatják meg.
2024.11.11.
Zöldbusz-mintaprojekt Székesfehérváron
A közösségi közlekedést új, környezetbarát alapokra helyező Zöld Busz program első lépéseként indult el a Zöld Busz Mintaprojekt, melynek célkitűzése: elektromos buszok helyi közlekedésbe illesztése demonstrációs céllal a vidéki nagyvárosokban, tapasztalatgyűjtés a járműbeszerzés és -használat valamint az infrastruktúra-kiépítés és a töltés terén.
A Zöld Busz Mintaprojekt országos arculati elemei mellett az Országalmáról és a sóstói Kócsag-toronyról készült rajzok is jelezték a jármű oldalán, hogy ez a busz Fehérváré!
A Zöld Busz Mintaprojekt kedvezményezettjei azon önkormányzatok és közlekedési közszolgáltatók, amelyek elkötelezettek a közösségi közlekedés zöldítése mellett, és megfelelő infrastruktúrával rendelkeznek elektromos buszok üzemeltetéséhez vagy annak fejlesztéséhez.
Székesfehérvár önkormányzata évek óta odafigyel a modern technológiákra, például számos rendszerben épültek ki e-töltők a városban, ezzel is ösztönözve a csendesebb és környezetbarátabb szemlélet felé történő elmozdulást. Ugyanezt a lehetőséget ragadta most meg a város a közösségi közlekedés terén a Zöldbusz mintaprojektbe is.
Az e-buszok telepítése egy városban nemcsak tisztább levegőjű, kevésbé zajszennyezett, egészségesebb környezetet hozhat létre lakói számára, hanem az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésével hozzájárulhat a klímaváltozás ellen folytatott küzdelemhez.
Székesfehérváron egy 314 kW-os akkuval felszerelt, a helyi gyárban készült Ikarus City Pioneer jármű közlekedett idén februárban, mely 200-250 kilométert tud megtenni egy feltöltéssel a városi forgalomban. A buszt három óra alatt fel lehet tölteni, és az egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy előállításában egyre jelentősebb a magyar mérnökök és beszállítók hozzáadott értéke. A busz február végéig szinte az összes járat vonalán megfordult, hiszen cél volt, hogy minél többen kipróbálhassák ingyenesen.