-
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09. -
Nemzeti gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.
2024.11.04.
Egy felmérés szerint belföldön 68100 Forintot, külföldön 215100-at költünk nyaralásra
A magyarok legkedveltebb belföldi úti célja még mindig a Balaton, valamint a főváros és a Közép-Dunavidék. A külföldi nyaralóhelyek közül Horvátországot, Romániát és Olaszországot keresik fel a legtöbben. (Magyar kempingek itt!)
A Magyar Turizmus Rt. felmérést készített a magyar lakosság idei nyári utazási terveiről. Tájékoztatásuk szerint a háztartásoknak mintegy 53 százaléka tervez utazást a nyári szezonban. Az átlagnál magasabb arányban a 18-30 és a 31-40 éves korosztály, elsősorban a közép-magyarországi és a közép-dunántúli régiókban élők fognak utazni. Azok, akik nem terveznek nyaralást, többségükben anyagi és egészségügyi okokra, valamint életkorukra hivatkoznak.
A háztartások tervezett úti célja 64 százalékban csak belföldi, 19 százalékban csak külföldi és a fennmaradó 17 százalékban pedig mindkettő. Az idei év legkedveltebb üdülési célpontja a Balaton régió, ezt követi a Budapest-Közép-Dunavidék, Észak-Magyarország és a Közép-Dunántúl.
A megkérdezettek a belföldi utazások kétharmadát a júliusi és augusztusi hónapokra tervezik, szeptemberre csupán a válaszadók 9 százaléka. A külföldi nyaralások 42 százalékára várhatóan augusztusban kerül sor, a júliusiak aránya 33 százalék lesz.
A felmérés eredményei szerint a csak belföldre utazók átlagosan 68 100 forintot, a csak külföldre kirándulók 215 100-at, a mindkét helyre elutazni szándékozók pedig 295 700 forintot költenek majd az idén. Egy belföldi főutazás várhatóan 67 100 forintba, a külföldi 206 400-ba fog kerülni. A napi költés 4900, illetve 10 300 forint körül alakulhat.
A Magyar Turizmus Rt. egy másik tanulmányában felmérést készített a 2004-es év utazási szokásairól is. Ebből kiderült, hogy a belföldi kirándulásokon résztvevők motivációi közül kiemelkedik a rokonok és ismerősök felkeresése, valamint a pihenés. Ez a két cél az utazások kétharmadánál volt elsődleges szempont. Az átlagos tartózkodási idő a Balaton régióban volt a legmagasabb (4,6 éjszaka), míg a Budapest-Közép-
A külföldi utazások célja a pihenés és a rokonok, ismerősök meglátogatása volt, ilyenkor általában az egyhetes és a hosszú hétvégés kirándulások domináltak. A legfontosabb információforrásoknak a prospektusok, az útikönyvek és az internet bizonyultak. Utazási irodát a megkérdezettek mintegy 31 százaléka vette igénybe.
Belföldi úti cél kiválasztásánál leggyakrabban (44 százalékban) a kedvező tapasztalat és a rokoni, baráti meghívás döntött. Ugyanakkor a befolyásoló tényezők között voltak a régió kedvező természeti adottságai is. Külföldi nyaralás esetén már befolyásoló szempont volt az adott ország vagy kontinens éghajlata és a kinn tartózkodás ára.
Tavaly augusztusban és júliusban vettek részt a legtöbben főutazáson, és a megkérdezett családok csupán egynegyede választotta az év többi hónapját. Jelentős hányaduk ez idő alatt általában pihent, strandolt vagy felkereste a helyi látványosságokat.
A válaszadók 51 százaléka személygépkocsival ment külföldre, 26 százalékuk választotta a repülőt, és ebből 4 százalékuk utazott valamilyen diszkont légitársasággal. A főutazások mintegy 59 százalékát a résztvevők saját maguk szervezték, utazási iroda csupán 35 százalékban kapcsolódott be az úti cél kiválasztásába. A fizető szálláshelyek közül a szállodák (31 százalék) és az apartmanok (25 százalék) voltak a legnépszerűbbek.