-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Egyedülálló technológiát alkalmaz épülő, új csarnokában az Alba-Kor Kft.
A fejlesztéshez az Alba-Kor Kft. 361,43 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával.
A fehérvári cég nemesacélok felületkezelésével foglalkozik Székesfehérváron, mely felületkezelés a pácolás-passziválás. Az alapító tulajdonos Deák Lajos nevéhez fűződik a tevékenység Magyarországon történő elterjedése 1994-től. A több évtizedes szakmai tapasztalattal működő felületkezelő üzem tevékenységét fejleszti a vállalat a Széchenyi Terv Plusz Program keretében.
A beruházásról szóló sajtótájékoztatón ott volt Lehrner Zsolt Székesfehérvár alpolgármestere is, aki elmondta, hogy Székesfehérvár gazdasága és közössége szempontjából is fontos a beruházás mert az Alba-Kor Kft. új technológiai szintre lépett azáltal, hogy a környezetvédelmet kiemelt szempontnak tartja. Mint mondta, ezen túl a munkahelyteremtés és -megőrzés miatt is fontos a beruházás a fehérvári gazdaság számára.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával a „Zöld Nemzeti Bajnokok” elnevezéssel a mikro-, kis- és középvállalkozások technológiaifejlesztésének támogatása pályázati kiíráson az Alba-Kor Kft. 361,43 M Forint feltételesen vissza nem térítendő támogatást nyert el. A fejlesztés eredetileg tervezett összköltsége 2021-ben a pályázat kiírásakor még 722,86 M Forint volt, ami a gazdasági folyamatok hatására jelenleg közel 1,2 Mrd Forintra növekedett.
A beruházás a vállalat tevékenységében kapacitásbővítést és technológia fejlesztést is eredményez, mert a megvalósulásával az Alba-Kor Kft. a nemesacél felületkezelésben egy egyedülálló innovatív új technológiai rendszert is ki tud alakítani, mellyel elősegíti az iparág környezettudatosabbá válását és növelni szeretné a piaci részesedését. A projekt eredményeként növekszik a dolgozói létszám, az üzemi terület nagysága, továbbá az új üzemcsarnok építéséhez megújuló energiát is felhasználásra kerülnek mely a környezettudatos működést segíti elő.
Az épülő üzemcsarnok területe bruttó 2344 m2 mely 6729 m2-es területen kerül kivitelezésre Székesfehérváron az Alba Ipari Zóna területén. A cég az építkezéshez egy nagy szakmai tudással rendelkező székesfehérvári generálkivitelezőt bízott meg, a KLASZBAU Építőipari Kft-t.
A GINOP_Plusz-1.3.1-21-2021-00017 „Zöld Nemzeti Bajnokok” – A zöldgazdaság területén működő mikro-, kis- és középvállalkozások technológiaifejlesztésének támogatása elnevezésű pályázati kiíráson az Alba-Kor Kft. 361,43 millió forint feltételesen vissza nem térítendő támogatást nyert el 722,86 millió forint összköltségvetésű fejlesztéséhez. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.