-
Új központ a Trimetriknél
A vasúti és a közúti járművekhez készít komplex és korszerű, fröccsöntött műanyag alkatrészeket a Trimetrik Kft., amelynek új, több mint 2 milliárd forintból elkészült központi termelőgyárát pénteken adták át az Alba Ipari Zónában.
2025.03.28. -
Fejér gazdasági helyzete
A kiszámíthatatlan gazdasági környezetről, a jövő kihívásairól és Fejér vármegye országos átlag feletti, igen kedvező mutatóiról is szó esett a VOSZ vármegyei szervezetének csütörtöki vállalkozói fórumán, amely egyúttal az éves beszámoló taggyűlésnek is helyet adott.
2025.03.27. -
Állásbörze az egyetemen
Újabb állásbörzét rendeztek – immár negyedik alkalommal – kedden az Óbudai Egyetem Alba Regia Karon. Kilenc kiállító mutatta be munkaerőpiaci kínálatát, és akár próbanyelvvizsgát is tehettek a hallgatók. Ugyancsak kedden az Egyetem együttműködési megállapodást kötött a Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikummal egy közös képzés elindítása céljából.
2025.03.25. -
Földmérők versenyeztek
Döntőjéhez érkezett a földmérő, földügyi és térinformatikai technikus tanulók országos versenye, melyet a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Technikumban rendeznek meg. A 75 éves fennállását ünneplő intézményben 15, az ország különböző pontjairól érkezett diák vesz részt a rangos megmérettetésen. A finálé megnyitóját hétfőn délelőtt tartották, míg az eredményhirdetésére kedden kerül sor a Jákyban.
2025.03.24.
Egyedülálló technológiát alkalmaz épülő, új csarnokában az Alba-Kor Kft.

A fejlesztéshez az Alba-Kor Kft. 361,43 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával.
A fehérvári cég nemesacélok felületkezelésével foglalkozik Székesfehérváron, mely felületkezelés a pácolás-passziválás. Az alapító tulajdonos Deák Lajos nevéhez fűződik a tevékenység Magyarországon történő elterjedése 1994-től. A több évtizedes szakmai tapasztalattal működő felületkezelő üzem tevékenységét fejleszti a vállalat a Széchenyi Terv Plusz Program keretében.
A beruházásról szóló sajtótájékoztatón ott volt Lehrner Zsolt Székesfehérvár alpolgármestere is, aki elmondta, hogy Székesfehérvár gazdasága és közössége szempontjából is fontos a beruházás mert az Alba-Kor Kft. új technológiai szintre lépett azáltal, hogy a környezetvédelmet kiemelt szempontnak tartja. Mint mondta, ezen túl a munkahelyteremtés és -megőrzés miatt is fontos a beruházás a fehérvári gazdaság számára.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával a „Zöld Nemzeti Bajnokok” elnevezéssel a mikro-, kis- és középvállalkozások technológiaifejlesztésének támogatása pályázati kiíráson az Alba-Kor Kft. 361,43 M Forint feltételesen vissza nem térítendő támogatást nyert el. A fejlesztés eredetileg tervezett összköltsége 2021-ben a pályázat kiírásakor még 722,86 M Forint volt, ami a gazdasági folyamatok hatására jelenleg közel 1,2 Mrd Forintra növekedett.
A beruházás a vállalat tevékenységében kapacitásbővítést és technológia fejlesztést is eredményez, mert a megvalósulásával az Alba-Kor Kft. a nemesacél felületkezelésben egy egyedülálló innovatív új technológiai rendszert is ki tud alakítani, mellyel elősegíti az iparág környezettudatosabbá válását és növelni szeretné a piaci részesedését. A projekt eredményeként növekszik a dolgozói létszám, az üzemi terület nagysága, továbbá az új üzemcsarnok építéséhez megújuló energiát is felhasználásra kerülnek mely a környezettudatos működést segíti elő.
Az épülő üzemcsarnok területe bruttó 2344 m2 mely 6729 m2-es területen kerül kivitelezésre Székesfehérváron az Alba Ipari Zóna területén. A cég az építkezéshez egy nagy szakmai tudással rendelkező székesfehérvári generálkivitelezőt bízott meg, a KLASZBAU Építőipari Kft-t.
A GINOP_Plusz-1.3.1-21-2021-00017 „Zöld Nemzeti Bajnokok” – A zöldgazdaság területén működő mikro-, kis- és középvállalkozások technológiaifejlesztésének támogatása elnevezésű pályázati kiíráson az Alba-Kor Kft. 361,43 millió forint feltételesen vissza nem térítendő támogatást nyert el 722,86 millió forint összköltségvetésű fejlesztéséhez. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.