-
Fűnyírás Fehérváron
Elkezdték már a fűnyírási munkát a Városgondnokság parkfenntartói, melyet ebben az évben is ütemterv szerint végeznek a fehérvári közterületeken. Idén is lesznek azonban méhlegelők a városban, amik körül határozott kontúrt húznak fűnyíróval.
2025.04.09. -
Fehérvár a legfejlettebb megyeszékhely
Az Egyensúly Intézet legfrissebb településindexe alapján Székesfehérvár lett a legfejlettebb vármegyeszékhely, megelőzve Eger és Veszprém városát – derült ki az objektív adatok figyelembevételével készült elemzést bemutató szerdai sajtótájékoztatón, ahol dr. Cser-Palkovics András polgármester ünnepélyes keretek között vehette át a kiváló eredményért járó Településindex-díjat.
2025.04.09. -
Fehérvár a legfejlettebb
Fehérvár lett a legfejlettebb megyeszékhely. Ünnepélyes keretek között vette át az Egyensúly Intézet által alapított Településindex-díjat Cser-Palkovics András polgármester Budapesten.
2025.04.09. -
Megújult a Géza Nagyfejedelem tér
Minden hónapban más-más hangulatot áraszt a megújult Géza Nagyfejedelem tér. A növények beültetésekor nagy figyelmet fordított a Városgondnokság arra, hogy kora tavasztól késő őszig legyen virágzás.
2025.04.09.
Egyedüli egyetemi képviselőként lett PIT tag az Óbudai Egyetem rektora

Prof. Dr. Kovács Levente elmondta, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium a hazai tudományos stratégia mentén Nemzeti Laboratóriumok létrehozását kezdeményezte azzal a nem titkolt szándékkal, hogy az adott területeken országos lefedettségben kezelje az átfogó stratégiai tudományos irányokat.
E gondolat mentén jött létre a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium (MILAB) is egy évvel ezelőtt. A széles konzorciális kezdeményezés célja, hogy a mesterséges intelligenciához köthető hazai kutatásokata MILAB-on keresztül tudják kezelni. Mint minden laboratórium munkáját, így a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratóriumét (MILAB) is – a szakmai vezetés mellett –, külön projektirányító testület (PIT) koordinálja és felügyeli. Az MILAB-ben jó néhány alprojekt szerepel, mindegyik dedikált kutatási céllal és vonzattal Ennek kapcsán lehet beszélni egészségügyi kutatásokról, gépi látásról, informatikai biztonságról, IoT alkalmazásokról vagy akár matematikai algoritmusokról (alapkutatási feladatokról). A PIT féléves rendszerességgel felügyeli és értékeli a Laboratórium munkáját, melynek öt tagja – köztük a most megválasztott Prof. Dr. Kovács Levente rektor úr – hoz döntést arról, hogy a teljesítések megfelelnek-e az elvárásoknak.
A PIT további tagjai: Sebők Katalin, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökhelyettese, Benczúr András a Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet kutatólaboratórium-vezetője, Boa László a Mesterséges Intelligencia Koalíció munkacsoport vezetője, valamint Miklós Dezső, az MTA Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet képviseletében. A szakmai felügyelőbizottság tagja: Jakab Roland az Ericsson Magyarország regionális igazgatója, Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai karának dékánja és Szászi István a Robert Bosch Kft. Budapesti Fejlesztési Központjának vezetője.
Prof. Dr. Kovács Levente óriási megtiszteltetésnek tartja, hogy a PIT tagjává választották, mindemellett hangsúlyozta annak jelentőségét, hogy ez a lehetőség megerősíti azokat az irányvonalakat, amelyeket az Óbudai Egyetemen legfontosabb célokként tűzött ki rektorként. Az egyik stratégiai irány éppen a mesterséges intelligencia és a hozzá kapcsolódó kutatások erősítése. A MILAB révén az Óbudai Egyetemnek lehetősége nyílik későbbi pályázati és kutatási együttműködsekre.