-
Néma mécsesgyújtás
Országszerte megemlékeztek az 1956-os forradalom és szabadságharc leveréséről ma, a nemzeti gyász emléknapján. Székesfehérváron hagyományosan az Országalmánál tartottak csendes tiszteletadást hétfőn este a városi, vármegyei, egyházi, honvédelmi és intézményi vezetők, képviselők, valamint civil emlékezők részvételével.
2024.11.04. -
Újabb Erasmus-siker Fehérváron
Sikeresen pályázott a Székesfehérvári Kodály Zoltán Iskola az Erasmus+ program keretében. Az intézmény szlovén és spanyol partnerekkel közösen valósítja meg az A művészet a természet hangja című, másfél éves projektet, melynek nyitó rendezvényét városunkban tartották. Hétfőn Mészáros Attila alpolgármester a Városházán fogadta a programhoz csatlakozott külföldi pedagógusokat és magyar kollégáikat.
2024.11.04. -
Új üzem a Karsainál
Új orvos- és labortechnológiai üzemet avattak Székesfehérváron. A külgazdasági és külügyminiszter az ünnepségen kiemelte, a kormány stratégiai célja Magyarország önellátóvá válása az orvostechnikai eszközök gyártásában.
2024.11.04. -
Mi lesz az Ügyfélkapuval?
Megszűnik a hagyományos Ügyfélkapu 2025 januárjában, de ez nem jelenti azt, hogy az online ügyintézési lehetőségeknek búcsút kell mondani. Új szolgáltatások jönnek helyette.
2024.11.04.
Egyedüli egyetemi képviselőként lett PIT tag az Óbudai Egyetem rektora
Prof. Dr. Kovács Levente elmondta, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium a hazai tudományos stratégia mentén Nemzeti Laboratóriumok létrehozását kezdeményezte azzal a nem titkolt szándékkal, hogy az adott területeken országos lefedettségben kezelje az átfogó stratégiai tudományos irányokat.
E gondolat mentén jött létre a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratórium (MILAB) is egy évvel ezelőtt. A széles konzorciális kezdeményezés célja, hogy a mesterséges intelligenciához köthető hazai kutatásokata MILAB-on keresztül tudják kezelni. Mint minden laboratórium munkáját, így a Mesterséges Intelligencia Nemzeti Laboratóriumét (MILAB) is – a szakmai vezetés mellett –, külön projektirányító testület (PIT) koordinálja és felügyeli. Az MILAB-ben jó néhány alprojekt szerepel, mindegyik dedikált kutatási céllal és vonzattal Ennek kapcsán lehet beszélni egészségügyi kutatásokról, gépi látásról, informatikai biztonságról, IoT alkalmazásokról vagy akár matematikai algoritmusokról (alapkutatási feladatokról). A PIT féléves rendszerességgel felügyeli és értékeli a Laboratórium munkáját, melynek öt tagja – köztük a most megválasztott Prof. Dr. Kovács Levente rektor úr – hoz döntést arról, hogy a teljesítések megfelelnek-e az elvárásoknak.
A PIT további tagjai: Sebők Katalin, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökhelyettese, Benczúr András a Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet kutatólaboratórium-vezetője, Boa László a Mesterséges Intelligencia Koalíció munkacsoport vezetője, valamint Miklós Dezső, az MTA Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet képviseletében. A szakmai felügyelőbizottság tagja: Jakab Roland az Ericsson Magyarország regionális igazgatója, Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai karának dékánja és Szászi István a Robert Bosch Kft. Budapesti Fejlesztési Központjának vezetője.
Prof. Dr. Kovács Levente óriási megtiszteltetésnek tartja, hogy a PIT tagjává választották, mindemellett hangsúlyozta annak jelentőségét, hogy ez a lehetőség megerősíti azokat az irányvonalakat, amelyeket az Óbudai Egyetemen legfontosabb célokként tűzött ki rektorként. Az egyik stratégiai irány éppen a mesterséges intelligencia és a hozzá kapcsolódó kutatások erősítése. A MILAB révén az Óbudai Egyetemnek lehetősége nyílik későbbi pályázati és kutatási együttműködsekre.