-
Nyitott könyvek
Újabb állomásához érkezik a Nyitott könyvek című irodalmi beszélgetéssorozat. A Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében április 3-án, csütörtökön 17.30 órakor kezdődő eseményen a Vigilia című folyóiratot ismerhetik meg az érdeklődők.
2025.04.01. -
Áprilisban visszatér a No Wave
Három koncert és egy kiállítás – április 19-én visszatér a 2010-es évek elejének népszerű összművészeti rendezvénye, a No Wave. A mindig izgalmas újdonságokkal és műfaji sokszínűséggel érkező zenei tárlat bejárta már Székesfehérvár számos szórakozóhelyét, idén áprilisban pedig a Museum Caféban éled újjá.
2025.04.01. -
Színházigazgató-választás
Az előírásoknak megfelelően zajlik a Vörösmarty Színház igazgatói feladatainak ellátására kiírt pályázat.
2025.04.01. -
Bach mindenkinek
New Yorkból indult, mára már pedig az ország legnagyobb komolyzenei fesztiváljává nőtte ki magát a Bach mindenkinek elnevezésű rendezvény. Székesfehérváron az esemény utolsó koncertjét március utolsó vasárnapján tartották.
2025.04.01.
"Egyedüli reményem" - kötetbemutató az 500 éves reformáció programsorozatában
A Székesfehérvári Evangélikus Egyházközség Gyülekezeti Házában (Szekfű Gy. u. 1.) október 12-én, csütörtökön 18 órakor mutatják be Káliz Sajtos József Egyedüli reményem című kötetét. A könyv istenes verseket tartalmaz, a szerző négy ciklusban fogalmazza meg az istenkeresés tapasztalatait, vall hitéről, magánéletéről. A kötethez Serfőző Simon költő írt ajánlást, kiemelve az elhunyt Nagy Lászlóhoz, Bella Istvánhoz, Csoóri Sándorhoz kapcsolódó elbúcsúzást.
2017.10.10. 08:32 |
A reformáció 500. évfordulóján megjelent kötetről a szerzővel Bakonyi István irodalomtörténész beszélget, köszöntőt mond Bencze András lelkész, püspökhelyettes. A kulturális programon a Hungarikum Együttes működik közre. A rendezvényre mindenkit szeretettel várnak!