Egyéni csúccsal győzött Németh Gábor a CEP Fehérvár Félmaratonon

Németh Gábor nyerte az első CEP Fehérvár Félmaratont. A vonyarcvashegyi futó egyéni csúccsal, 1:10:40 alatt teljesítette a 21km-es távot, és mint mondja, nagyon tetszett neki a fehérvári verseny, és ha teheti, jövőre is visszajön. Ha ön is futott, vagy csak néző volt, vagy csak hallott a versenyről, akkor nézze meg a cikkünkben található összefoglalót is!
2015.04.30. 13:51 |
Álomszerű volt ez a futás, nagyon gyors a pálya, nagyon jó iramban lehetett futni, kevés szintkülönbséggel, kiváló futó időben, remek hangulatban, tökéletes szervezésben, úgyhogy nagyon nagy élmény volt. De hozzáteszem, nagyon jó volt a gyönyörű belvárosban futni, nagyon tetszett ez a 7km-es pálya.

Ha jól tudom, akkor egyéni csúcsot futottál.

Igen, én is meglepődtem. Végig a rendőrmotorost és a biciklis kísérőt követtem, akik végig bíztattak. De az is sokat segített, hogy amikor utolértem a mezőnyt, akkor a többi futótársam is drukkolt nekem, és ez plusz erőt adott.

Nagyon érdekes volt a verseny koreográfiája, mert tulajdonképpen rajt-cél győzelmet arattál, erre készültél?

Én mindig próbálok magam ellen versenyezni, mindig a legjobb időmet szeretném megdönteni, a stopper és a pulzusmérő pedig ehhez képest diktálja a tempót. Szóval magammal harcoltam, és próbáltam a lehető legjobbat kihozni magamból, ez most így sikerült. Az elején mindig megnézem, ki, hogy helyezkedik, és, hogy ha van egy boly, vagy erősebbek ellenfelek, akkor velük dolgozva, taktikázva próbálom a végén eldönteni a versenyt, ha pedig így alakul, ahogy most, akkor pedig tényleg csak magamra koncentrálok.

Jövőre címvédőként visszavárhatunk?

Ha a versenynaptáram úgy alakul, akkor mindenképpen. Nagyon nagy élmény marad ez a verseny, mondom még egyszer, gyönyörű volt a pálya nekem nagyon tetszett, és a szervezés is tökéletes volt, főleg így elsőre, le a kalappal!