Egyetlen kosár hiányzott az Albának Körmenden, oda a veretlenség

Két európai kupameccs között egy magyar rangadón kellett helytállnia az Alba Fehérvárnak, amely Körmenden próbálta folytatni hibátlan sorozatát a hazai pontvadászatban.Az első félidő hatalmas hullámlovaglás volt, jó kezdés, pocsék folytatás, remek hajrá és egypontos előny. A második félidőben sokáig jobban álltak Juhosék, de az utolsó negyedben nagyon kevés pontot dobtak és a végén nem ment be a döntőnek szánt dobás sem, ezzel először kapott ki az Alba a bajnokságban.
Körmend - Alba Fehérvár 75-74
2013.10.19. 19:45 |
Két európai kupameccs között egy magyar rangadón kellett helytállnia az Alba Fehérvárnak, amely Körmenden próbálta folytatni hibátlan sorozatát a hazai pontvadászatban. Az első félidő hatalmas hullámlovaglás volt, jó kezdés, pocsék folytatás, remek hajrá és egypontos előny.  A második félidőben sokáig jobban álltak Juhosék, de az utolsó negyedben nagyon kevés pontot dobtak és a végén nem ment be a döntőnek szánt dobás sem, ezzel először kapott ki az Alba a bajnokságban.

Remek kezdés, Kemp, Juhos és Tóth Péter kosaraival 11-4-es fehérvári vezetés, utána azonban hiányos védekezés miatt rosszabb folytatás - ez volt az első negyed fordulatos bevezetője Körmenden. A szokásos agresszív védekezést faultokkal "jutalmazták" a játékvezetők, persze nemcsak emiatt forgatta a csapatot Carlos Frade. A negyed második felében túl sokszor hagyta tisztán a körmendi dobókat az Alba, nem csoda, hogy vezetett az ellenfél, ráadásul a kihagyott ziccerek és büntetők is visszaköszöntek az oroszországi meccsről. Somogyi, aki kint jól játszott, most elidegeskedte helyzeteit. Moore hármasa javított valamit az összképen, de tíz perc után hátrányban voltunk. (24-19)

Amerikai hátvédünk a második negyedben sem állt le, vezérletével zárkózott fel a csapat, de megint maradt ki kihagyhatatlannak tűnő ziccer. A túloldalon pedig Farkas eredményessége tartotta a hazai előnyt, bár ugyanő egy sportszerűtlen hibával rontott is saját mutatóin. De az ezért járó büntetőkből is csak egy ment be... A dobószázalék nagyon rossz volt, amikor tízzel ment már a Körmend, éppen 35%-nál tartott az Alba mezőnyben, szemben a körmendi 54-gyel. Jókor jött Hobbs triplája, de védekezésben nem idézte korábbi önmagát a csapat. A körmendi publikum bezzeg igen, vehemensen véleményezte az egyik ítéletet, ráadásul Hobbs második hármasával visszajöttünk két pontra, sőt, a vezetést is sikerült visszavenni - ez egy igen huszáros, 17-4-es részhajrá volt! Sok eladott labdával és nem jó mezőnymutatóval is vezettünk a szünetben. (40-41)

A harmadik negyedben mintha figyeltek volna a felek, hogy a korábban tapasztalt szélsőséges különbségek ne legyenek, javult a védekezés - a kevés pontból mi jöttünk ki jobban, főleg, mert Tóth Péter és Moore is betalált kintről. A hazaiak játékában több lett a hiba, de Rakocsevics remekül élt a palánk alatt, ő hozta közelebb a Körmendet, nálunk a sokkal több lepattanó adott reményt. Egy-egy kosárnyi különbségnél alig volt több az igazi rangadón, az addig kevesebbet mutató emberek közül Somogyi illetve Ferencz is betalált. A sok cserével bízhatott benne az Alba, hogy jobban bírja fizikailag az olykor őrült rohanást, Kemp jól élt a nagy tempó adta helyzetekkel. A negyed végére Tóth Norbert kosarai tettek pontot, vezettünk a záró etap előtt. (57-63)

A meccs hektikusságára jellemző, hogy ezután a hazaiak jöttek, a negyedik negyed elején nem tudott betalálni az Alba. A körmendi Moore vezérletével fordítottak a piros-feketék, Tóth Péter törte meg a gólcsendet vendég oldalon. Az alley-oop, amit Ramon Moore és maurice Kemp bemutatott szép volt, de nem döntött el semmit, az utolsó 5 percbe hárompontos előnnyel mentünk be. A Körmend is szigorított a védekezésen, ki is hagytunk pár támadást, mielőtt Hobbs megint hármassal jelentkezett. Rakocsevics volt a hazaiak vezére, de ha nincsenek könnyelmű eladott labdák, megnyugtató lehetett volna a helyzet. Ehelyett egyenlített a Körmend két és fél perccel a vége előtt, és sorozatos büntetőkkel a vezetést is megszerezte. Az utolsó percben Juhos kosaránál lépéshibát fújt a hazai közegben megrettent Pap játékvezető, majd kollégája ide ítélt egy másik szituációban, képzelhető a hangulat... A végjátékban Tóth Péter kezében volt a lehetőség, de nem talált be, így az utolsó negyed kevés fehérvári kosara megbosszulta magát, és egy ponttal a Körmend győzött.

Körmend - Alba Fehérvár 75-74 (24-19, 16-22, 17-22, 18-11)
Az Alba pontszerzői: Kemp 19, Moore 15/9, Tóth P. 13/3, Hobbs 9/9, Tóth N. 6, Somogyi 6, Juhos 5/3, Supola 1.