-
Középpontban a család
A családok és az édesanyák kerülnek fókuszba ezen a héten a keresztyén egyházak eseményein. A Székesfehérvári Baptista Gyülekezetnél most induló anyaklubban a magabiztos szülőség témakörét járják körbe. A Budai Úti Református Gyülekezet hölgyeknek szól a szombat délelőtti Kotyogóval, míg a katolikus hívek szintén november 16-án 10 órakor a Magyar Szent Család ünnepére gyűlnek össze a Székesegyházban.
2024.11.12. -
XII. Újszövetség maraton
Idén már 12. alkalommal rendezi meg a Vörösmarty Színház az Újszövetség maratont, amely idén új elemmel bővül. A négy evangéliumból gondosan összefésült szövegrészek olvasásával párhuzamosan kézműves foglalkozásokkal és mesesarokkal is várják a családokat, nagyszülőket, barátokat a színházban.
2024.11.12. -
Közéleti és Kulturális Szalon
Bakonyi István irodalomtörténész és Németh Gyula háziorvos vendégeskedett a Zsolt utcai Közösségi Házban. A hangulatos múltidéző esten Nagy Judit moderálásával folytatódott a beszélgetés sorozat.
2024.11.12. -
Elismerés a kézműveseknek
Rangos elismeréssel gazdagodott a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. A Szent István Művelődési Házban rendezett ünnepségen átvehették a Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti Tagozatának oklevelét a magyar népművészet megőrzéséért.
2024.11.11.
Egyisten a Nemzeti Emlékhelyen – különleges álomjátékkal vitték színre az államalapítás korát
A produkciót augusztus 19-én, szombaton 18 órától is láthatjuk a Nemzeti Emlékhelyen. A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
A kétségekkel átitatott, sorsdöntő helyzetben játszódó előadás morális tépelődés a jövő és a múlt árnyaival. Az előadás szereplői Géza fejedelem, és az ő elméjében megjelenő három mitológiai lény, illetve születendő fia, Vajk elképzelt alakja. A darabot Ferenczy-Nagy Boglárka írta és rendezte, akit Sarolt szerepében is láthatott a közönség. A további szereplők között láthatjuk Puskás Balázst, Hus Laurát, Csáki Benedeket és Lehel Vilmost is. A produkció zenés részeiben Ferenczy-Nagy Levente, Tárnok Ákos és Ferenczy-Nagy Boglárka működött közre.
Ferenczy-Nagy Boglárka, a darab írója és rendezője elmondta, hogy az Egyisten a Szent István Király Múzeum segítségével és Matuz János közbenjárásával jöhetett létre és kifejezetten a Nemzeti Emlékhelyre íródott. „A történet a kereszténység felvétele köré csoportosul, és Géza fejedelem szemszögéből követi az eseményeket. Azért tartottam ezt fontos témának, mert az ő erkölcsi dilemmájáról kevés szó esik, hiszen István király köré csoportosul az alkotások többsége, ő a központi figurája ennek a témakörnek. Viszont ha mélyebben bele gondolunk, akkor Géza fejedelemre is hasonló nyomás nehezedett akkor és azt gondoltam, hogy érdemes lenne az ő szemszögéből is körüljárni ezt a témát.” - fogalmazott a rendező, aki az álomjáték keretében kétsíkú darabot komponált meg: az egyik a bábokkal színpadra vitt szellemvilág, a másik pedig az élő szereplőkkel megjelenített valóság síkja. A darabban a három pogány szellem szembetűnő kontrasztot képez az „Egyisten” lángokban megjelenő figurájával is.