Egyszer fent, egyszer lent, de a végén a Fehérvár ünnepelhetett

Egyharmadnyi játék után már 4-1-re is vezetett Grazban a Fehérvár AV 19, a hazaiak azonban nem adták fel, és 2-5-ről egalizáltak nem sokkal a lefújás előtt. A hosszabbításban újabb gól már nem esett, a büntetők során pedig csak Bartalis talált be, így a Volán négy szerzett ponttal zárta a hétvégét.
Graz – Fehérvár AV 19 5-6 (1-4, 1-1, 3-0, 0-0) – büntetőkkel.
2014.11.30. 19:58 |
A Bolzano legyőzését követően nem sok pihenője maradt a fehérvári hokisoknak, de ez nem nagyon látszott a csapaton a Graz otthonában az első harmadban. Főleg nem az olaszok ellen is betaláló Jeff LoVecchion, aki az első húsz perc alatt mesterhármasig jutott, ráadásul Banhamat is kiszolgálta gólja előtt. Az eredményjelző 4-1-et mutatott, no nem a legvégén, hanem az első játékrészt követően. Egyébiránt Banham is pazar periódust produkált, hiszen 3 ponttal vágott neki a folytatásnak. A második harmad derekán kétszer is emberelőnybe került a Graz, és Verlic a másodikat kihasználta, de hamar jött a fehérvári válasz. Kitalálják? Banham volt eredményes, a gólpasszt pedig nem mástól kapta, mint Jeff LoVecchiotól… 5-2 ide, minden rendben, gondolhatta magában minden fehérvári, csak az osztrákokat nem abból a fából faragták, hogy feladják, meg hát hokiban a háromgólos előny még nem feltétlenül a megnyugtató kategória. És amitől talán kevesen tartottak, be is következett: egyenlített a Graz. A záró periódusban előbb Strohmeier, majd Ganahl, végül pedig Moderer is betalált, utóbbi kevesebb, mint két perccel a vége előtt. Három harmad után 5-5-re állt a meccs, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban pedig nem sikerült dönteni, így a büntetők következtek… Az első osztrák kihagyta, majd Bartalis bevágta, Verlic lövését Robinson kivédte, Sarauer sem talált be, majd megint Robinson járt túl ellenfele eszén, ez pedig azt jelentette, hogy Székesfehérvárra került a két pont!

Gólszerzők: Walker, Verlic, Strohmeier, Ganahl, Moderer, ill. LoVecchio (3), Banham (2).