Együtt dolgozni Székesfehérvár jövőjéért - interjú Warvasovszky Tihamér polgármesterrel

 A város polgármestere Warvasovszky Tihamér köszönetet mondott a fehérváriaknak, hogy harmadszorra is bizalmat szavaztak ahhoz, hogy ismét négy évig a városért dolgozhat. A város honlapjának adott interjújában hangsúlyozta, hogy a 30 pontból álló programot nem egy személy hajthatja végre, hanem együtt a vállalkozásokkal, civil szervezetekkel és a fehérváriakkal kell dolgozni. Mint mondta még ebben az évben a honlap közösségi fórumának a vendége lesz, hogy online válaszolhasson a várossal kapcsolatos kérdésekre, majd hozzátette, hogy villámposta címén továbbra is a fehérváriak rendelkezésére áll. "Mindig szeretnék emelt fővel az itt élő emberek szemébe nézni és nem vagyok a híve az olyan kampánynak, hogy egymásra rálicitáljunk. Az ígéreteimet a választók számonkérhetik, hiszen ők adják a bizalmat a munkámhoz." - mondja Székesfehérvár polgármestere. 

2006.10.04. 08:47 |

 A város polgármestere Warvasovszky Tihamér köszönetet mondott a fehérváriaknak, hogy harmadszorra is bizalmat szavaztak ahhoz, hogy ismét négy évig a városért dolgozhat. A város honlapjának adott interjújában hangsúlyozta, hogy a 30 pontból álló programot nem egy személy hajthatja végre, hanem együtt a vállalkozásokkal, civil szervezetekkel és a fehérváriakkal kell dolgozni. Mint mondta még ebben az évben a honlap közösségi fórumának a vendége lesz, hogy online válaszolhasson a várossal kapcsolatos kérdésekre, majd hozzátette, hogy villámposta címén továbbra is a fehérváriak rendelkezésére áll.

 Hogyan értékeli a vasárnapi választásokat, és hogyan telt az első munkanapja?

 Szeretném megköszönni a kedves fehérváriaknak azt a lehetőséget, hogy négy évig ismét dolgozhatok Székesfehérvárért. Hogy hogyan telt a hétfő? Alapvetően korán kelő ember vagyok, hiszen bármilyen későn fekszem reggel hatkor már ébren vagyok és így volt ez hétfőn is: jöttem reggel dolgozni, ahogy azt mindig teszem. Egy város élete pedig nem zárul le a választással, ugyanis vannak folyamatban lévő ügyek, vannak olyan tárgyalások amik tartanak. Sokan küldtek egyébként üdvözlő e-mail-t, SMS-t, amit ezúttal is szeretnék megköszönni, bár igyekszem mindegyikre személyesen válaszolni.

 Hogyan vélekedik a kampányidőszakról, milyennek értékeli a szeptembert?

 Azt szoktam mondani, hogy nem egy kampányidőszakban kell meggyőzni a választókat, hogy ki az alkalmasabb és ki a jobb, hanem a folyamatos munkával. A választók bizalmából az elmúlt négy évben is végezhettem ezt a munkát és ezt értékelik a fehérváriak. Az elmúlt négy évben sokmindent megtettünk a városért, bár úgy gondolom, hogy soha nem lehetünk teljesen elégedettek. Örülök, hogy vége a kampánynak és újra nyugodtan, békésen lehet építeni Székesfehérvárt.

 A programcsomagja 30 egységes pontból áll, amiben olyan fejlesztések is szerepelnek, amikre pályázati pénz áll rendelkezésre…

 Az előző négy évet is megvalósítandó programpontokkal indítottam és a korábbi programfüzeteim végignézhetőek, amikből kitűnik, hogy az ígéreteim jelentős része mind megvalósult. Ezeket a programokat egyébként nem egy személy hajthatja végre, hanem együtt a vállalkozásokkal, civil szervezetekkel és a fehérváriakkal kell dolgozni. A programfüzetet is úgy állítottuk össze, hogy a megvalósítható dolgok legyenek benne. Mindig szeretnék emelt fővel az itt élő emberek szemébe nézni és nem vagyok a híve az olyan kampánynak, hogy egymásra rálicitáljunk. Az ígéreteimet a választók számonkérhetik, hiszen ők adják a bizalmat a munkámhoz.
 A 30 pont egy részére már nyertes pályázatai vannak a városnak, így rendelkezésre állnak a források, de vannak olyan programpontok is, amik a Nemzeti Fejlesztési Terv II.-be bekerültek, a harmadik részét a pontoknak pedig saját forrásból, iparűzési adó bevételből és az itt élő vállalkozókkal együttműködve szeretnénk megvalósítani.

 A város számára nagyon fontos a régióközpontii szerep és a fejlesztési pólus program is…

 Nem szabad összekeverni két dolgot, a fejlesztési pólust, amit a város Veszprémmel közösen alkot és a régióközpont. A fejlesztési pólus projekttel több milliárd forintnyi fejlesztési forrást lehet idehozni Székesfehérvárra. Ebből lehet majd megvalósítani az Alba Innovációs Parkot, a Regionális Közlekedési Központot is, de sorolhatnánk sok más projektet is.
 Székesfehérvár deklaráltan a Közép-Dunántúli Régió központja, amibe senki sem kételkedik. Feltehetjük ugye a kérdést, hogy akkor miért nincs itt minden regionális intézmény. Azt hiszem, hogy ha valaki érzi azt, hogy egy régió összefogáson és partnerségen alapul, akkor érthető ez a dolog. Úgy nem működik a partnerség, ha azt mondom, hogy én vagyok a régióközpont és mindent magamnak akarok. Nem szabad elfelejteni, hogy működik a Regionális Fejlesztési Tanács, ahol ha beterjesztünk egy megvalósítandó tervet, amire forrás kell, akkor a többi város egyetértése is szükséges hozzá.

 A környezetvédelem hogyan szerepel a programjukban, mennyire lesz hangsúlyos a következő években?

 Elkészült egy öt évre szóló környezetvédelmi programja a városnak, ami részletesen tartalmazza a feladatokat a tudatformáláson keresztül a környezetvédelmi nevelésen keresztül a Közép-Duna Vidéki Hulladékgazdálkodási Társulásig, ami 168 településen keletkező hulladékproblémát oldja majd meg. Lesznek újabb szelektív hulladékgyűjtő szigetek, nemrégiben írtunk alá a Vadex-vel egy olyan megállapodást, miszerint a város mellett 100 hektáron parkerdőt alakít ki a társaság, de szeretnénk tovább folytatni a játszótér-fejlesztést is. A csatornázás és a közlekedés szervezése is ide tartozik természetesen, amikre folyamatban lévő projektjei vannak a városnak. A Belváros forgalomszervezését is megkell oldani, de nem olyan módszerrel, hogy egyik napról a másikra azt mondom, hogy mától nem jöhet be senki. Meg kell teremteni a feltételeket ahhoz, hogy legyenek parkolóhelyek, éppen ezért kezdtünk el tárgyalni mélygarázsok építéséről is.