Együttműködés az EU-ban: angol parlamenti képviselő Székesfehérváron

Székesfehérvárra látogatott az angol parlament egyik alsóházi képviselője. Andrew Miller három napig tartózkodik Magyarországon; Tony Blair, brit miniszterelnök bízta meg, hogy az európai uniós csatlakozás kapcsán tájékozódjon Magyarországról. A Miniszterelnöki Hivatal Székesfehérvár adottságai miatt fontosnak tartotta bemutatni a koronázó várost az angol vendégnek.

2003.12.09. 14:40 |

Székesfehérvárra látogatott az angol parlament egyik alsóházi képviselője. Andrew Miller három napig tartózkodik Magyarországon; Tony Blair, brit miniszterelnök bízta meg, hogy az európai uniós csatlakozás kapcsán tájékozódjon Magyarországról. A Miniszterelnöki Hivatal Székesfehérvár adottságai miatt fontosnak tartotta bemutatni a koronázó várost az angol vendégnek.

Andrew Miller elismerően nyilatkozott Székesfehérvárról, miután dr. Szelier András alpolgármester és Schultz György, kabinetigazgató egy prezentáció keretében bemutatta Székesfehérvárt - a város földrajzi adottságait, történelmi értékeit, hagyományőrző törekvéseit.  A találkozón gazdasági témákról, együttműködési lehetőségekről is szó volt. A beszélgetésen felmerült az IBM székesfehérvári üzemének megszűnése, és az ebből adódó munkaerőpiaci helyzet változása is. A témával kapcsolatban Andrew Miller elmondta: az angol parlamentnek is hasonló gondokat kellett megoldania három négy évvel ezelőtt. Angliában akkor 15%-os volt a munkanélküliség, ami mára 5% alá csökkent.  A politikus véleménye szerint,   Székesfehérvárnak - azok után, hogy sikerült megoldania egy ilyen nehézséget - mindenképpen van jövője az európai közösségben.

Mindemellett az unióban más hasonló problémákról is nagyobb lehetőség nyílik majd a tapasztalatcserére.  Ugyanakkor Székesfehérvár már évek óta több angol szervezettel tartja a kapcsolatot, kiemelkedő az együttműködés a testvérváros Chorley-val is - fűzte hozzá Szelier András, alpolgármester.

Összegezve a délelőtti beszélgetést Andrew Miller kiemelkedőnek tartja Székesfehérvár jövőképét; régiós törekvéseit, egy innovációs központ kialakítását és a Technopolis terveit. Mint mondta: elengedhetetlen, hogy egy város határozott célokat állítson maga elé, hiszen véleménye szerint az Európai Unióban csak így lehet igazán érvényesülni.

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.