Együttműködés Székesfehérvár és a Vöröskereszt között - Támogatói Szolgálat indult

 Együttműködési megállapodást kötött kedden délelőtt a város Önkormányzata és a Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezetének Támogató Szolgálata. A dokumentumot a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a Vöröskereszt helyi szervezetének titkára Kiszely István írta alá a Városházán. Lendvai Ágota a szolgálat vezetője elmondta, hogy céljuk a fogyatékkal élők segítése.
2006.06.28. 04:05 |

 Együttműködési megállapodást kötött kedden délelőtt a város Önkormányzata és a Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezetének Támogató Szolgálata. A dokumentumot a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a Vöröskereszt helyi szervezetének titkára Kiszely István írta alá a Városházán.

 A polgármester az aláíráskor hangsúlyozta, hogy olyan szolgáltatást vállal át a Támogató Szolgálat a várostól, ami a rászoruló emberek életét könnyíti meg. Lendvai Ágota a szolgálat vezetője elmondta, hogy céljuk a fogyatékkal élők segítése. Hangsúlyozta, hogy a segítségre szorulók is önálló személyek, akik felelősük sorsukért és nekik kívánnak megfelelő szolgáltatást nyújtani.

 Székesfehérvár városa helységek biztosításával segít a Vöröskeresztnek, jelenleg három ingatlant biztosít a szervezetnek. Varga István a Vöröskereszt megyei szervezetének elnöke kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy a Támogató Szolgálat az Esélyek Házával és a különböző egyesületekkel közösen próbálja meg elérni a rászorulókat.

TÁMOGATÓ SZOLGÁLAT amely egy speciális alapellátási forma: fogyatékkal élő személyek lakókörnyezetben történő ellátása, illetve szállítása.

 Kik vehetik igénybe a Támogató Szolgálatot -kérdeztük Varga Istvánt a Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezetének elnökét?

 Minden fogyatékkal élő személy, aki Székesfehérvár közigazgatási területén él.

 Mit tudnak nyújtani a rászorulóknak?

 Szállítást, személyi segítséget és eszközhasználatot. A jogosult személyek hivatalos és magánügyben is igénybe vehetik a szolgálat gépjárművét Székesfehérvár közigazgatási területén kívül is.

 Milyen rendszerességgel lehet igénybe venni a szolgáltatást?

 Akár minden nap, például munkába járáshoz, orvosi kezelésekhez, de egyszeri alkalmakra is, bevásárláshoz, egy-egy kulturális eseményre való eljutáshoz. Létezik a személyi segítség, aminek célja a fogyatékkal élő emberek személyi és társadalmi szükségleteinek kielégítésében való segítségnyújtás lakáson belül és kívül egyaránt. Ebben személyi segítőink állnak rendelkezésre. Szeretnénk közreműködni abban, hogy a hozzánk forduló személy életvitelét hátrányosan befolyásoló tényezők csökkenjenek, esetlen meg is szűnjenek.