-
Szedreskerti lakossági fórum
Kedden este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában tartottak lakossági fórumot a Szedreskerti lakónegyedben élőknek, ahol dr. Kovács Zsoltné és Szontaghné Kovács Erika önkormányzati képviselők várták a lakókat. Szó volt arról, hogy mi lesz a sorsa a volt Szedreskerti bölcsőde épületének, a buszközlekedésről, az új parkolók építéséről és arról is, hogy jövőre "épül" egy olyan része a Kríziskezelőnek, ahova akár ittasan is bemehetnek a hajléktalanok.
2024.11.26. -
Van kiút a bántalmazásból!
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ, valamint a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ szervezésében tartottak a gyermekekkel foglalkozó szakemberek számára konferenciát kedden. Az érdeklődők nagy száma mutatja, valós problémáról van szó, amelynek kezelésében a jelzőrendszer résztvevőinek folyamatos kommunikációja nagyon sokat segíthet.
2024.11.26. -
A digitális világ veszélyei
Az okostelefon függőség veszélyire hívja fel a diákok figyelmét az iGenerációért Egyesület. Az előadássorozatot az Arconic Alapítványa is támogatja. A vállalás szerint összesen 8 iskolában 70 előadást kell teljesíteniük az egyesüket tagjainak.
2024.11.26. -
Átadták az ösztöndíjakat
A Városháza Dísztermében rendezett ünnepség keretében adták át az Alba Regia tanulmányi ösztöndíjakat. Ebben a tanulmányi félévben összesen 58 fiatal tanulmányait támogatja Székesfehérvár Önkormányzata.
2024.11.25.
Együvé tartozunk! – polgármesteri videóüzenet a nemzeti összetartozás napján
1920. június 4. 16.32 perc – sorsfordító időpont a nemzet számára. Ekkor írták alá az első világháborút lezáró trianoni békediktátumot, melynek értelmében az Osztrák–Magyar Monarchia felbomlott, a történelmi Magyarország területe egyharmadára zsugorodott, és mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra.
Az országtérkép újrarajzolásáról rendelkező, kényszer szülte gyászbéke-szerződést Benárd Ágost népjóléti és munkaügyi minisztere, a küldöttség vezetője és Drasche-Lázár Alfréd rendkívüli követ és államtitkár írta alá. 90 évvel később, 2010-ben az Országgyűlés a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánította június 4-ét.
A magyarság ma országszerte és a határokon túl is megemlékezéseket tart, az aláírás 101. évfordulójára emlékezve. Székesfehérvár Önkormányzata nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester mondott emlékező beszédet a Városházán, a koronázási jelvények másolatainál. Elhangzott, a nemzeti összetartozás napjáról különösen nagy felelősség megemlékezni a nemzet történelmi fővárosában. Személyes élményei alapján rámutatott arra, hogy a magyar nemzethez való tartozás a honosítások alkalmával érződik leginkább. „A polgármester egyik legfontosabb és legszebb szolgálata, amikor havonta egyszer honosíthat. Mit is jelent ez? Hogy magyarok magyar állampolgárrá is válnak, függetlenül attól, hogy a Vajdaságból, Erdélyből, a Felvidékről vagy Kárpátaljáról érkeztek, itt vannak Szent István városában. Kivehetem belőlük a honosítási esküt és átadhatom nekik a honosítási okiratot. Nagyon felemelő, megindító érzés ez!”
A polgármester szavai szerint a mai nap azokról a határon túli fiatalokról is szól, akik évről évre Székesfehérváron táboroznak a Rákóczi Szövetség szervezésében, és bekapcsolódnak a Koronázási Szertartásjátékba. Élmény velük találkozni, beszélgetni és érezni a tiszteletet és a büszkeséget, ami bennük van. Fontos, hogy a fiatal generációkat megértsük, biztonságos kezet, támogatást nyújtsunk számukra ne csak ma, hanem minden hétköznapon, mert együvé tartozunk.