EHF-Kupa: Az elődöntő kapujában a Fehérvár KC

Végig vezetve, magabiztos sikert aratott a Fehérvár KC a Kolozsvár vendégeként. Tilinger Tamaráék a szünetben négy góllal vezettek, végül pedig héttel nyert, amivel tulajdonképpen formalitássá tették a fehérvári lányok a jövő vasárnapi visszavágót.
Universitatea Jolidon Cluj-Fehérvár KC 21-28 (10-14)
2014.03.01. 18:19 |

Mindkét csapat győzelemmel hangolt a az EHF-Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésére, míg a Fehérvár KC Vácon győzött héttel, addig a Jolidon Cluj a Ploiestit verte hattal a legutóbbi bajnoki fordulóban. A kolozsvári gárda az EHF-Kupában korábban egy görög, és egy török csapatot ejtett ki, míg az FKC útja az izlandi Fram és Vác testén át vezetett a legjobb nyolc közé.

Közel a csarnok kétharmada telt meg szurkolókkal, köztük mintegy harminc fehérvári is helyet foglalt, az FKC Fanat-X csoport tagjai dobokkal érkezetek a Horia Demian Sportcsarnokba. Ahol alaposan bekezdett a Fehérvár KC, mert bár Florea szerzett vezetést a hazaiaknak, Tilinger azonnal egyenlített hetesből. Az FKC azonban még ötöt dobott válasz nélkül, így 11 perc elteltével 1-6 állt a kijelzőn, de a félidő derekánál már kilenc volt közte. Kiss Éva parádézott a kapuban, ziccerek sora mellett az első két kolozsvári büntetőt is megfogta, elöl pedig jól muzsikált a Tilinger vezette támadó szekció. Az utolsó tíz perc azonban egyértelműen a hazaiaké volt, 11-3-as hátrányból hozták magukat vissza a meccsbe. A szünetben 14-10-re vezetett a fehérvári gárda.

A második játékrész újabb kimaradt kolozsvári büntetővel indult, majd Vaszari góljával folytatódott. Tulajdonképpen „harmonikásat” játszottak egymással a csapatok a második félidő nagy részében, hiszen hol az egyik, hol a másik csapat csinált egy-egy jobb etapot. Tíz perccel a vége előtt hárommal vezetett „csak” a Fehérvár, de a végén rá tudtak erre tenni egy lapáttal Tilingerék, főleg Mayer Szabina remek góljainak köszönhetően végül héttel, 28-21-re nyert a Jolidon Cluj vendégeként a Fehérvár KC. Visszavágó jövő vasárnap, 16 órától, Székesfehérváron.

Jolidon Cluj: Mazarean – Florea 1, Ivan, Ani Senocico 4, Chintoan 4, Vintila 2, Mihai 2, csere: Popa 4/1, Paraschiv 1, Tetean 3/3.

FKC: Kiss – Azari 2, Tilinger 8/4, Siti E. 1, Mayer 6, Emberovics 2, Vaszari 5, csere: Hajduch, Horváth 1, Benzal, Herr A. 3/1.
Hétméresek: 10/4, illetve 5/5
Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc