EHF-Kupa: Elődöntős a Fehérvár KC

Hét gólos előnyről, a Debrecen elleni vereség után és azzal a tudattal várta a Jolidon Cluj elleni visszavágót a Fehérvár KC az EHF-Kupa negyeddöntőjében, hogy ha továbbjut, akkor a dán Esbjerggel elődöntőzik. A meccs elején hamar eldöntött mindenféle kérdést az FKC, a második félidőben ugyan visszajöttek kicsit a kolozsváriak, végül három góllal nyert, és bejutott a sorozat elődöntőjébe a Fehérvár KC.
Fehérvár KC – U Jolidon Cluj 24-21 (17-12), összesítésben: 52-42.
2014.03.09. 18:46 |

A Kolozsváron lejátszott meccs után a csapat tagjai arról beszéltek, nem szabad félvállról a visszavágót, mert a hétgólos előny csalóka lehet. A Debrecen elleni, hétközi vereség után pedig mindenki azt mondta, remélhetőleg a gárda ismét szebbik arcát mutatja a Jolidon Cluj ellni EHF-Kupa negyeddöntő visszavágón. Nos, a Fehérvár nem sokat teketóriázott, hamar döntésre vitte a párharcot, már ha valakiben volt még kérdés azzal kapcsolatban, melyik csapat jut tovább. Bár a kolozsváriak a legelején vezettek 2-1-re a hatodik percben, 12 perc elteltével már 13-5 volt ide. Összesítésben ekkor 15 gól volt a két csapat között, meg lehetett tehát nyugodni. A csapat is ezt tette, talán túlságosan is, így folyamatosan jöttek vissza a vendégek, elsősorban a végül tíz gólig jutó Laura Popa vezetésével. A szünetben 17-12 állt Köfém eredményjelzőjén, így már csak harminc perc választotta el az FKC-t, hogy készülhessen az Esbjerg elleni elődöntőre. (A dánok kilenc góllal verték a visszavágón a Dinamo Volgográdot, így összesítésben 66-62-mal jutottak a négy közé.)

A folytatásban tíz perc gólcsendet kellett átélniük a fehérvári szurkolóknak, míg a Kolozsvárról szép számmal érkező drukkerek sorra tapsolhattak kedvenceik találatai után. Tetean gólja után már csak kettő volt közte, ekkor jött egy Herr által kiharcolt és Tilinger által belőtt hetes, majd Siti állította vissza a világ és a meccs rendjét. A végéig megmaradt a két-háromgólos különbség, igaz Ani Senocico gólja után már csak eggyel ment az FKC, így a végén még kellett Herr Anita és Mayer Szabina gólja. Hárommal, 24-21-re győzött a Fehérvár KC, ezzel megőrizte nyolc éves hazai veretlenségét a nemzetközi kupákban, de ami ennél is sokkal fontosabb, hogy ott lesz az EHF-Kupa elődöntőjében! Lehet tehát készülni a dán Esbjergre, előtte azonban még szerdán, bajnoki meccsen a Népligetben lesz jelenése a gárdának, a Fradi után pedig a Magyar Kupában fogadják Tilingerék a Győrt!

Fehérvár: Kiss, Trimmel – Azari, Vaszari 3, Tilinger 2/1, Horváth B. 5, Hajduch 1, Siti E. 4, Herr 3, Mayer 3, Kazai, Emberovics 2.