Elfogadta a közgyűlés a város 2010-ig szóló gazdasági programját

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése mai ülésén elfogadta a város 2010-ig szóló gazdasági programját, valamint számos oktatási intézmény vezetőjének kinevezéséről is döntöttek a képviselők. A 2007 és 2010 közötti időszakra vonatkozó gazdasági programmal kapcsolatban Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy ki kell használni a humán erőforrásban rejlő lehetőségeket a fejlődés érdekében, valamint határozottabb és dinamikusabb forgalomszervezést és turizmusfejlesztést kell megvalósítani. A délelőtti ülés fontosabb döntései közé tartozik az is, hogy tovább bővül az Alba Ipari Zóna, a beruházásnál nem az ipar, hanem a szolgáltatás és kereskedelem lesz a fő irány.
 Negyven első osztály indul a városban - közgyűlés délután
2007.05.17. 14:36 |
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése mai ülésén elfogadta a város 2010-ig szóló gazdasági programját, valamint számos oktatási intézmény vezetőjének kinevezéséről is döntöttek a képviselők. A 2007 és 2010 közötti időszakra vonatkozó gazdasági programmal kapcsolatban Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy ki kell használni a humán erőforrásban rejlő lehetőségeket a fejlődés érdekében, valamint határozottabb és dinamikusabb forgalomszervezést és turizmusfejlesztést kell megvalósítani. A délelőtti ülés fontosabb döntései közé tartozik az is, hogy tovább bővül az Alba Ipari Zóna, a beruházásnál nem az ipar, hanem a szolgáltatás és kereskedelem lesz a fő irány.
Negyven első osztály indul a városban - közgyűlés délután



A május 17-i közgyűlés kulturális témákkal kezdődött: Warvasovszky Tihamér polgármester a hét végén kezdődő Európai Ifjúsági Zenei Fesztiválra hívta fel a fehérváriak figyelmét, valamint köszönetet mondott Kocsis Balázs szobrászművésznek a Belvárost díszítő legújabb alkotásáért.

A közgyűlés első napirendi pontjai között oktatási intézmények vezetőinek megbízatásáról döntött. 2012-ig az Árpád úti Óvodát Feketéné Nagy Gabriella, a Püspök kertvárosi Óvodát Kovács Lászlóné, a Vízivárosi Óvodát Neubauer Jánosné, a Tóvárosi Óvodát Nagy Tamásné, a Palotavárosi Óvodát pedig Virág Imréné vezeti.

Iskolaigazgató lesz a következő öt évben Földi Zoltán (Herman Ottó Általános Iskola), Goóts Ferencné (Széna téri Általános Iskola), Kárpátiné Frank Éva (Vízivárosi Általános Iskola), Laczkó Gábor (Vasvári Pál Általános Iskola), Pokrovenszki László (Tóvárosi Általános Iskola), Rehák Mihály (Táncsics Mihály Általános Iskola),  Tölgyesi Ferencné (Hétvezér Téri Általános Iskola), Virágné Sziládi Judit (Kossuth Lajos Általános Iskola), Szabó Gyula (Bugát Pál Egészségügyi Szakképző Iskola), Dr. Vas Rezső (Gróf Széchenyi Műszaki Szakközépiskola). A képviselőtestület a Nemes Nagy Ágnes Leánykollégium vezetőjévé Szilágyi Lászlónét, a Beszédjavító Intézet élére pedig Gárdonyiné Kocsi Ilonát nevezte ki szintén öt éves megbízatással.

A közgyűlés 2007 végével felmentette a munkavégzés alól a Hunyadi Mátyás Szakközépiskola igazgatóját, Walter Máriát, aki elérte a nyugdíjkorhatárt. Számára 2008-tól címzetes igazgatói címet adományoz a város. Iskolavezetői feladatait 2007 szeptember 1-ig köteles ellátni, utódjára az oktatási bizottság tesz majd javaslatot. A döntésre reagálva az iskolavezető elmondta, véleménye szerint mindez összefüggésbe hozható azzal, hogy demonstrációk élére állt az iskola megmaradása érdekében.

Egyhangúlag fogadta el a közgyűlés a közterületek tisztántartásáról szóló önkormányzati rendeletet, amelynek egyik legfontosabb pontja a többlethulladékot képező társasházak szigorú ellenőrzése. dr. Szabó Katalin jegyző a napirendi pont tárgyalásánál kiemelte, a város tervei között szerepel a közterület felügyelők számának folyamatos bővítése. A közeljövőben két fővel bővül az állomány, a továbbiakban újabb létszámfelvétel várható.

Hosszas vita után a közgyűlés végül elfogadta a város településszerkezeti tervének, valamint egyes részek szabályozási tervének módosítását. Az előterjesztés lényege az volt, hogy megvalósulhasson az Alba Ipari Zóna bővítése a Budai út – Bicskei vasútvonal közötti részen.

Az öreghegyi képviselők és helyi civilek először aggodalmukat fejezték ki a várható forgalomnövekedés miatt, végül azonban elfogadták Nagy Zsolt közlekedési irodavezető és dr. Bódizs Tamás, az Aranybulla Rt. vezetőjének érvelését, mely szerint a beruházás és a szabályozási terv nem terjed ki a Budai út - Nagyszombati út térségére. A tájékoztatás keretében elhangzott az is, hogy a beruházásnál nem az ipar, hanem a szolgáltatás és kereskedelem lesz a fő irány.

Elfogadta a közgyűlés a város 2010-ig szóló gazdasági programját. A 2007 és 2010 közötti időszakra vonatkozó programmal kapcsolatban Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy ki kell használni a humán erőforrásban rejlő lehetőségeket a fejlődés érdekében, valamint határozottabb és dinamikusabb forgalomszervezést és turizmusfejlesztést kell megvalósítani. Warvasovszky Tihamér a turizmusfejlesztés kapcsán szólt a királyi városok közös projektjéről is, amelynek keretében közel 1,5 milliárd forint uniós támogatást remélhet Székesfehérvár. Ebből valósulna meg a Nemzeti emlékhely fejlesztése, a Városház téri hang és fényjáték, valamint a Fő utca rekonstrukciója is. A polgármester hangsúlyozta, elfogadták a szakbizottság felvetését és valamennyi projektnél kiemelt szempont lesz a környezetvédelem.

Dr. Cser - Palkovics András Fidesz frakcióvezető a gazdasági programmal kapcsolatban kiemelte, levelet kapott a Radetzky Jenőtől, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnökétől, aki kifogásolta, hogy a törvényi előírások ellenére sem egyeztetett vele a város a programról.

A frakcióvezető elmondta, korábban ígéretet kaptak arra vonatkozóan, hogy város pénzügyi helyzetéről szóló átfogó anyag beépül a programba, erre azonban nem került sor. Megjegyezte azonban, hogy az önkormányzati törvény módosítására lenne szükség a számon kérhetőséghez, mivel jelenleg nincs meghatározva a gazdasági program „műfaja”.

dr. Cser - Palkovics András a konszenzuson alapuló városi programépítés két legfontosabb elemének nevezte a város gazdasági társaságainak jövőképét felvázoló tanulmány kidolgozását, valamint az önkormányzat pénzügy, anyagi helyzetének alapos elemzését. A Fidesz frakcióvezetője végül azt a javaslatot tette, hogy első olvasatként tárgyalja a közgyűlés az anyagot és hozza vissza azt a következő, júniusi közgyűlésre.

Warvasovszky Tihamér polgármester a kamara elnökének levelével kapcsolatban megjegyezte, valóban nem történt egyeztetés, mivel a program véleményezésével a Közép-Pannon Zrt-t bízták meg. A tanulmánynak április 10-ig kellett volna elkészülnie, azonban a társaság vezetője autóbalesetet szenvedett, emiatt a határidő halasztását kérte, amit polgármesterként el is fogadott, emiatt csak a májusi közgyűlésre tudták behozni az anyagot.

Pénzes Mihály MSZP frakcióvezető szerint a város jövőképét tartalmazza a gazdasági program, ami pártállás nélkül felvállalható. Véleménye szerint a program irányt mutat a fejlesztéseknek, amelyek így ütemezhetőek, tervezhetőek lesznek.  Pénzes Mihály az álláspontok közelítését kezdeményezte azzal a javaslattal, hogy ne csak a közgyűlésre, hanem a pénzügyi és városfejlesztési bizottságok üléseire is kapjanak meghívót ezentúl a kamara képviselői. Warvasovszky Tihamér polgármester elfogadta a javaslatot.

Farkas László SZDSZ frakcióvezető a környezetvédelmet emelte ki a program elemei közül, míg Juhász László a VÁLASZ részéről a civil kontrollt és egy Civil Szolgáltató Ház felépítését tartotta a legfontosabbnak. Viniczai Tibor (MDF) a város szolgáltató jellegének erősítését szorgalmazta, „csak a vásárváros koncepció megvalósulása esetén van értelme a reptér kiépítésének” –mondta.

A közgyűlés végül 18 igen és 15 nem szavazattal fogadta el Székesfehérvár Megyei Jogú város gazdasági programját a 2007-2010-es időszakra vonatkozóan.