-
Számítógépeket kapott a Váci
Nagysebességű háttértárolóval felszerelt ötven darab számítógépet és hozzájuk tartozó új monitorokat, billentyűzetet adományozott a Székesfehérvári SZC Váci Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium számára a PatikaPlus Gyógyszertárak. A már „hadrendbe” állított gépeket hivatalosan kedden adták át az intézmény számára.
2025.04.08. -
Új központ a Trimetriknél
A vasúti és a közúti járművekhez készít komplex és korszerű, fröccsöntött műanyag alkatrészeket a Trimetrik Kft., amelynek új, több mint 2 milliárd forintból elkészült központi termelőgyárát pénteken adták át az Alba Ipari Zónában.
2025.03.28. -
Fejér gazdasági helyzete
A kiszámíthatatlan gazdasági környezetről, a jövő kihívásairól és Fejér vármegye országos átlag feletti, igen kedvező mutatóiról is szó esett a VOSZ vármegyei szervezetének csütörtöki vállalkozói fórumán, amely egyúttal az éves beszámoló taggyűlésnek is helyet adott.
2025.03.27. -
Állásbörze az egyetemen
Újabb állásbörzét rendeztek – immár negyedik alkalommal – kedden az Óbudai Egyetem Alba Regia Karon. Kilenc kiállító mutatta be munkaerőpiaci kínálatát, és akár próbanyelvvizsgát is tehettek a hallgatók. Ugyancsak kedden az Egyetem együttműködési megállapodást kötött a Békéscsabai SZC Vásárhelyi Pál Technikummal egy közös képzés elindítása céljából.
2025.03.25.
Elindult az Önkormányzat gazdasági konzultációja
A gazdasagikonzultacio@szekesfehervar.hu e-mail címen továbbra is folyamatosan várják a megkereséseket, javaslatokat, kérdéseket.
Bár a gazdaság szabályozása, élénkítése elsősorban – nagyságrendje okán – állami feladat, az Önkormányzat lehetőségei szerint igyekszik segíteni a gazdaság helyi szereplőit a járvány idején, és azt követően. Ezért a hétfői napon veszélyhelyzeti gazdasági konzultációt indított el dr. Cser-Palkovics András a fehérvári vállalkozókkal, vállalatokkal, munkáltatói és munkavállalói érdekképviseletekkel. Ennek célja, hogy a városvezetés pontos képet kaphasson a helyi gazdasági élet járványhelyzet okozta kihívásairól, valamint kialakíthassuk gazdasági stratégiánkat a veszélyhelyzet utáni időszakra.
A konzultáció vezetője Lehrner Zsolt gazdasági ügyekért felelős alpolgármester, akihez a megadott e-mail címre már a hétfő délutáni meghirdetés utáni órákban megérkeztek az első megkeresések: „Bár a fehérvári nagyfoglalkoztatókkal folyamatos az Önkormányzat kapcsolattartása – külön igaz ez most a járványhelyzetben –, mégis, több okból is megnyugtató, hogy ilyen gyorsan reagáltak a fehérváriak a felhívásra. Egyrészt látszik, hogy számos megválaszolatlan kérdést és változást hozott a járvány, másrészt pedig szerencsére a fehérvári polgárok olvassák a napi lakossági tájékoztatót. A gazdasági konzultációval az a célunk, hogy felmérjük az igényeket és javaslatokat arra, hogyan, hol és milyen mértékben tud az Önkormányzat, a kormányzat gazdasági akciótervben foglalt intézkedésein felül segíteni. Már ebből, a meghirdetés óta eltelt két napból is megfigyelhető, hogy a megkeresések olyan cégektől és vállalkozóktól érkeznek leginkább, akik leálltak, részben leálltak, vagy nagy százalékban visszaesett a bevételük a járványhelyzet miatt. Ugyanakkor az is látszik, hogy mindazoknak, akik hozzánk fordulnak, van elképzelésük a jövőről, tervük arról, hogy a későbbiekben – ha segítséggel is – hogyan tudják majd bevételeiket növelni. Sok esetben konkrét támogatási ütemezéssel vagy javaslattal kerestek fel bennünket.”
A város gazdasága erős, de a jelenlegi helyzet a nagyobb cégeket is megpróbáltatások elé állítja. A legnagyobb vesztesek mégis a kisebb foglalkoztatók, a szolgáltatószektorban, a vendéglátásban és a turizmusban dolgozók, ezen szektorok újraindulásáért aggódnak a legtöbben. Az alpolgármester szerint a gazdaság ezen ágazatainak működésbe hozása nagy megnyugvással töltené el a közvéleményt: „Ha a városban működő komfortszolgáltatókat nézzük, gondolok itt a fodrászokra, műkörmösökre, masszőrökre, vagy akár a személyiedzőkre, ők szinte teljes egészében leálltak. Ez a fehérváriak és a szolgáltatók óvatosságából is fakad. Persze a központi szabályozás alá eső vendéglátóipari egységeknek is új működési struktúrát kellett kialakítaniuk, és akkor persze nem beszéltünk azokról, akik ezeket a szolgáltatásokat igénybe veszik! Biztos vagyok benne, hogy ebben a szép tavaszi időben már sokan vágynak egy finom kávéra a megszokott, napsütötte teraszokon. Az egészségünk védelme és a vírus visszaszorításának érdekében tett szigorítások közepette persze jól esik azt is látni, hogy vissza-visszatér az élet a megszokott kerékvágásba, és a szabályok betartása mellett újra használható a Bregyó vagy látogatható a Sóstó.”
Lehrner Zsolt úgy fogalmazott: „Szakemberként is sok kihívást tartogat magában a koronavírus-járvány okozta helyzet. Persze még az elején vagyunk a gazdasági konzultációnak, de a kézben tartásából, a koordinálásából és az elemzéséből, biztos vagyok benne, hogy sokat tanulhatunk majd. Mindamellett, hogy azt tanácsolom, a megadott e-mail címen bátran forduljanak az önkormányzathoz mindazok, akik élnének a konzultáció adta lehetőségekkel, azt is tanácsolom, hogy figyeljék a folyamatosan változó jogszabályokat, hiszen ezekben a kormány folyamatosan könnyítéseket fogalmaz meg a munkáltatók és a munkavállalók számára is.”