Elképesztő győztes gól, hat másodperccel a vége előtt

A hatodik helyezett Znojmo azzal a céllal látogatott a SAPA Fehérvár AV 19 otthonába a pénteki EBEL-játéknapon, hogy visszavágjon az első fordulóban elszenvedett 4-2-es Volán sikerért. Ez azonban nem jött össze, a győztes fehérvári találat hat másodperccel a vége előtt esett.
SAPA Fehérvár AV 19 – HC Orli Znojmo 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)
2013.10.25. 21:39 |

Gyorsan kapta az előnyöket a meccs elején a Znojmo, sőt, mindjárt egy kettőst is befújtak az osztrák bírók, Sikorcin és Yellow Horn ültek egymás mellett több mint egy percig. A Volán és a kapuban lehetőséget kapó Rajna azonban remekül állta a sarat, egy ízben Mihály lőtt kapuvasat hátrányban. Összességében az látszott, hogy a Volán gyorsabban, frissebben, koncentráltabban jégkorongozott, mint kedden Bécsben. Egyenlő létszámnál pedig kiderült, nyomás alatt tudja tartani cseh ellenfelét a Raymond-gárda. A harmad végéig kellett várni az első hazai előnyre, amelyet előbb Yellow Horn, majd Naglich válthatott volna gólra… Gólnélküli állásnál szólalt meg a duda 20 perc elteltével.

A második harmadból éppen csak eltelt egy perc, amikor Havlik megkerülte a fehérvári kaput, középre passzolt, ahol jött Fiala, aki nem hibázott, 1-0. Nem kellett sokat várni a válaszra, Németh Attila gondolta úgy, hogy megindul a szélről befelé, egy kiváló csel után pedig Hovi kapujába lőtt. Egy percen belül újra tombolt a fehérvári publikum: Mihály Árpád mattolta a csehek kapusát, 4:30-cal a kezdés után 2-1-re vezetett a Volán! Ezután a csapatok elzárták a „gólcsapot”, inkább a küzdelem jellemezte a játékot. Aztán Naglichék jelzeték Hovinak, jobb, ha figyel! A harmad zárásaként Rajna mutatta meg, hogy nem ajándékba adják az EBEL-meccseket, Havlik próbálkozásait hárította a bal kapuvasnál, lábbal.

Emberelőnyben kezdte a Volán a záró 20 percet, Thomast állították ki még a második játékrész végén, akadályozásért. Ezzel azonban nem tudtak élni a fehérváriak. Negyed órával a vége előtt a Znojmo megkapta második kettős előnyét, de a pakkot rendre kiütötték Szirányiék. Mihály Árpád kiállítása után, visszatérve a jégre azonnal próbára tette Sasu Hovi kapust. Kilenc perc volt hátra, amikor Sarauer eldönthette volna a meccset, a Volán légiósa a cseh harmadban szerzett korongot, jött mellette ugyan Banham, Õ mégis a lövést választotta, Hovi védett. Szinte azonnal jött egy újabb Sarauer lehetőség, de ez is kimaradt, a kontrából pedig egyenlített a Znojmo, Havlik passzából Pavlikovsky lőtt Rajna kapujába. Egy perc volt hátra, amikor Rajna lekorcsolyázott egy kiállításnál, így hat az öt ellen mehetett a Volán, a korong pedig egy ízben a gólvonal előtt csúszott el. Újabb vendég kiállítás jött, kettős előnyben pedig hat másodperccel a vége előtt Naglich korongja Pavlikovsky fejvédőjén felperdülve áthullott Hovi kapus feje fölött a kapuba, 3-2-re nyert a Volán!

Gólszerzők: Németh, Mihály, Naglich illetve Fiala, Pavlikovsky