Elkészült a Komjáti utca teljes felújítása az Öreghegyen

A Komjáti utcában a kivitelezés során a teljes pályaszerkezet átépítése megtörtént, kialakítottak egy a térköves járdát az út szélén, továbbá a csapadékvíz elvezetés is megoldódott, egy gravitációs és egy nyomott vezetékkel, illetve a helyszíni adottságok figyelembe vételével egy csapadékvíz átemelő kiépítésével.
2019.10.01. 15:18 |
Elkészült a Komjáti utca teljes felújítása az Öreghegyen

A munkaterületet még nyár elején adták át a kivitelezőnek az új utca műszaki átadását pedig kedden tartották.

Rendkívül rossz állapotban volt már a Komjáti utca, ahol nem csak a burkolat, hanem a csapadékvíz elvezetési rendszer is megújult – mondta Östör Annamária az Öreghegy önkormányzati képviselője. Kiemelte, hogy az utcában lakókkal nagyon sok egyeztetést kellett lefolytatni, míg végül mindenkivel egyetértésben sikerült felújítani az utcát a Saára Gyula program keretében.

Az Öreghegy képviselője a három hete kialakított Zsolnai úti körforgalomról is beszélt. Mint mondta több száz lakó írta alá azt a kérelmet, mely a körforgalom kialakítását megelőzte. A visszajelzések alapján pedig bevált a körforgalom és sokkal biztonságosabbá és egyértelműbbé tette a kereszteződést. A körforgalom ideiglenes és jelenleg készülnek a mostani tapasztalatokat figyelembe véve az engedélyezési tervek, melyek tartalmazzák majd a szabványos közvilágítás kialakítását, ami lehetővé teszi majd, hogy gyalogos átkelőhelyek létesüljenek a körforgalom minden ágánál.

Városfejlesztés

  1. Elkészült a Géza tér felújítása

    A Belváros megújult közösségi terén, a Géza nagyfejedelem téren 11 nagyobb fát, 20 lombhullató cserjét, 28 rózsát, 817 tő évelő növényt, díszfüveket és 2610 virághagymát is ültettek. A Bazilika felújítása és régészeti feltárások után kezdődhetett el a tér felújítása, ahol egy szabadtéri vitrinben az ásatáson előkerült leleteket is meg lehet nézni.

    2025.04.02.
  2. Virágosabb lesz a megújult park

    A Városgondnokság kertészei tavaly ősszel kezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem változott, minden maradt az eredeti formában, de teljesen megújult a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújították a sétányokat, fákat ültettek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba. Az ültetést szerdán reggel kezdték a kertészek.

    2025.04.02.
  3. Megújul a Bregyóban a táborépület

    Az idei nyáron már egy megszépült táborépületben és modern környezetben élvezhetik majd a nyári vakációt a gyermekek a Bregyóban. Javában zajlik már a napközis tábor épületének teljes felújítása, és annak közvetlen környezete is megújul. A tábor épülete után a Bregyó vizesblokkjait újítják fel.

    2025.03.19.
  4. Indula a könyvtár felújítása

    Megkezdődött az Oskola utcai könyvtárépület felújítása, adta hírül közösségi oldalán a Vörösmarty Mihály Könyvtár, azt is jelezve, hogy a működés zavartalan a rekonstrukció ideje alatt. A március 15-i nemzeti ünnepen azonban zárva tart a bibliotéka!

    2025.03.13.
Loaded: 0%
Progress: 0%
Remaining Time -0:00