-
Egyházzenei fesztivál a Bazilikában
November utolsó napján Székesfehérvár ad otthont a Magyarországi németek egyházzenei fesztiváljának, amelyet 26. alkalommal szerveznek meg. A Szent István-székesegyházban november 30-án, szombaton 13 és 17 óra között 22 kórust hallhat a közönség. A mintegy 400 énekes egy- és többszólamú kórusművekkel ajándékozza meg a publikumot advent első hétvégéjén, az egyházzene ünnepén.
2024.11.28. -
Egy múzeum tekintete
Százötven éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum. Ebből az apropóból nyílik majd november 30-án, szombaton délután háromkor nagyszabású kiállítás Fehérváron a Csók István Képtárban, ahol már az utolsó simításokat végzik a múzeum szakemberei.
2024.11.28. -
Egy múzeum tekintete
Soha nem látott tárgyakat is megcsodálhatnak az érdeklődők az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum november 30-án nyíló kiállításán.
2024.11.28. -
Pilinszky János Székesfehérváron
Ezúttal Pilinszky János munkássága és Székesfehérváron töltött évei adták a Nyitott könyvek beszélgetéssorozat témáját.
2024.11.28.
Kötődések - elkészült a Vox Mirabilis lengyel-magyar kortárs albuma
A kórus hosszú évekre visszamenő kapcsolatot és barátságot ápol lengyelországi művészekkel, együttesekkel, akiket több alkalommal hívtak meg Székesfehérvárra, és három alkalommal ők is részt vettek Lengyelországban koncertturnén.
A zeneműveket és az irodalmi részleteket Zemlényi Katica válogatta és rendezte össze, a verseket Fellinger Domonkos magyarul és Andrzej Straszewski lengyelül mondja el. A kórusműveket a Vox Mirabilis Kamarakórus előadásában hallják. Közreműködik Kamila Słodkowska-Mohai csellóművész, Kéry Tamás zongoraművész, Zemlényi Eszter énekművész is a kórus mellett. A Kötődések című lemez a lengyel-magyar barátságról, a két nemzet zenei és irodalmi művészeti ágainak találkozásáról szól.
„Régi vágyunk valósult meg ezzel a CD-vel, amelyen ötvöztük lengyel és magyar szerzők műveit. A lemez érdekessége és különlegessége az a két himnusz, amelyet sikerült felkutatni 1938-ból, amit egy lengyel és egy magyar zeneszerző írt. Bensőséges hangú, jellegzetes és az akkori világnak megfelelő dallamú himnuszok ezek, amelyeket először a Vox Mirabilis Kamarakórus énekelt fel hanghordozóra.” – mondta Zemlényi Katica karnagy.