Elkészült az első pálinka térkép - megalakult a Pálinka Nemzeti Tanács

 Szatmári szilva, kecskeméti barack, göcseji körte, tíz közül kilenc magyar férfinak nem a gyümölcs, hanem az abból készült zamatos pálinka jut eszébe. A most megjelent egyedülálló kiadvány nagyméretű térképen tünteti fel hazánk eredetvédett pálinkatermő területeit, külön kiemelve, hol találhatóak kereskedelmi pálinkafőzdék. Megalakult a Pálinka Nemzeti Tanács is, mely felügyeli és szervezi a pálinka minőségének ellenőrzését, és kidolgozza a "nemzeti pálinkastratégiát".
2009.04.14. 06:37 |
 Szatmári szilva, kecskeméti barack, göcseji körte, tíz közül kilenc magyar férfinak nem a gyümölcs, hanem az abból készült zamatos pálinka jut eszébe. A most megjelent egyedülálló kiadvány nagyméretű térképen tünteti fel hazánk eredetvédett pálinkatermő területeit, külön kiemelve, hol találhatóak kereskedelmi pálinkafőzdék.

 Megalakult a Pálinka Nemzeti Tanács is, mely felügyeli és szervezi a pálinka minőségének ellenőrzését, és kidolgozza a "nemzeti pálinkastratégiát". Minderről Agárdon tárgyaltak a szakemberek.


 A térkép hátoldalán pedig valóságos kislexikon található, amely szól a pálinkafőzés történetéről, megismertet a felhasználható gyümölcsökkel és bevezet a pálinkafőzés tudományába is. Megtudhatjuk, hogy az első pálinkákat az alkimisták készítették, hogy a pálinka nevet csak Magyarországon készült valódi gyümölcspárlat viselheti, hogy jó minőségű pálinka csak kiváló gyümölcsökből készíthető – és persze megismerhetjük az eredetvédett pálinkákat az újfehértói meggypálinkától a szatmári szilvapálinkáig. És persze mind az 54 magyarországi kereskedelmi pálinkafőzde elérhetőségei megtalálhatók az információk között. A térkép támpontot szolgáltat a közeljövőben megszervezendő "pálinka-utak" összeállításához is.