-
Ütemes menetrend
Új menetrend szerint közlekednek az autóbuszjáratok Székesfehérvár és Tatabánya között. Az autóbuszok ezentúl több, az útvonalon található fontosabb megállóhelyen megállnak, a két város közötti utat pedig jellemzően 1 óra 20 perc alatt teszik meg.
2024.12.14. -
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09.
Elkészült Magyarország ráktérképe
A fővárosban és Borsod megyében élők gyakrabban betegszenek meg rákban, mint az ország más területein. Azonban az Országos Környezet-egészségügyi Intézet felmérése szerint egyértelműen Budapesten a legveszélyesebb élni. Az Intézet elsőként készített úgynevezett ráktérképet. A tüdőrák halálozási adatai is azt mutatják, hogy az ország keleti részében sokkal rosszabb a helyzet, mint a nyugati megyékben. Keleten ugyanis 15 százalékkal többen halnak meg tüdőrákban. Az egyetlen rákfajta, ami az ország nyugati részén gyakoribb a mellrák.
A fővárosban és Borsod megyében élők gyakrabban betegszenek meg rákban, mint az ország más területein. Azonban az Országos Környezet-egészségügyi Intézet felmérése szerint egyértelműen Budapesten a legveszélyesebb élni. Az Intézet elsőként készített úgynevezett ráktérképet.
Budapesten, Miskolcon, Szolnokon és Szegeden, illetve a Duna-Tisza közében betegednek meg legtöbben rákban. A Környezet-egészségügyi Intézet az elmúlt húsz év adataiból rajzolta meg az ország úgynevezett ráktérképét. Ebből kiderül, hogy a Borsod megyei férfiak 26 százalékkal gyakrabban halnak meg rákban, mint az ország más részein élők. A fővárosi és miskolci nőknek is 21 százalékkal nagyobb az esélyük arra, hogy rákjuk lesz.
A különbségek fő oka az, hogy ezekben a régiókban élnek a legszegényebbek, akik a legrosszabbul táplálkoznak, a legtöbbet isznak és dohányoznak.
A tüdőrák halálozási adatai is azt mutatják, hogy az ország keleti részében sokkal rosszabb a helyzet, mint a nyugati megyékben. Keleten ugyanis 15 százalékkal többen halnak meg tüdőrákban. De hasonló a helyzet a gyomor és bélrákok esetében is. Ezeknek a rákfajtáknak a kialakulásában a szakemberek szerint nagy szerepet játszik az étkezés minősége.
Az ajak- és szájüregi rákban Bács-Kiskun és Pest megyében betegszenek meg legtöbben. A kutatók szerint az ok egyszerű: ezekben a megyékben van a legtöbb alkoholista. Az egyetlen rákfajta, ami az ország nyugati részén gyakoribb a mellrák. Az emlődaganatokról ugyanis azt találták, hogy inkább a tehetősebb családokban fordul elő.