-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Elkezdődtek a Légiipari Szakmai Napok Börgöndön
A Magyar Légiipari Klaszter szervezésében, a KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet, valamint az Albatrosz Repülő Egyesület támogatásával kétnapos rendezvényen mutatják be a légiipart 650 középiskolai tanulónak és pedagógusaiknak.
A program fókuszában a képzés és az oktatás áll, hogy felkeltse az érdeklődést a légiipar iránt. A diákok 14 kiállító állomása között szemezgethettek, több repülőgép-szimulátor, a Drónverseny, valamint az Umitree robotkutya is szórakoztatta a fiatalokat. Nagy sikere volt a BME Aerospace kutatórakétájának, ami akár kilenc kilométeres magasságot is képes elérni.
A Magyar Légiipari Klaszter elnöke, Lepsényi István köszöntőjében arról beszélt, milyen jó érzés látni ennyi érdeklődő fiatalt, akik megismerkedhetnek a kiállított eszközökkel. A légiiparban az elmúlt időszakban határozottan dinamikus fejlődést láttunk, ez pedig azzal jár, hogy a kínálat is rendkívül szélessé vált – fogalmazott az elnök, aki reméli, hogy a rendezvényen a gazdasági szereplők is megismerkednek egymással, megtalálják, hol működhetnek együtt, valamint a fiatalok is rátalálnak a számukra érdekes szakmára. Találkozhattak a Blériot XI háromhengeres motorjával, Airbus törzselemekkel, valamint a HungaroCopterrel is. Bővebb ismereteket szerezhettek a repülőműszaki és repülőmérnöki képzési területekről, de a katonai légiirányítás múltját és a múzeumi repülőgépeket is megismerhették – emelte ki.
Dr. Kerékgyártó János közlekedési hatósági ügyekért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében elmondta: impozáns rendezvényt sikerült megszervezni, sok látnivalóval, ami kiváló alkalmat biztosít, hogy belelássunk a légiközlekedésbe és a légiiparba. Fontos megmutatni, hogy a légiipar nem csak kihívásokkal teli terület, de életpályát is jelent a fiataloknak. Az Építési és Közlekedési Minisztérium szeretné fejleszteni a légiipar szabályozási keretrendszerét, a repülés biztonságát, valamint közösen, együttműködve a többi szereplővel fejleszteni a teljes iparágat. A közlekedési szektorban általános probléma a szakember-utánpótlás, ezek az események segíthetnek ebben és a fiatalok képzésében is.
Mészáros Attila alpolgármester örömét fejezte ki, hogy ez a kétnapos program Börgöndön valósulhat meg. Hálás az Albatrosz Repülő Egyesületnek, akik már hosszú évek gondozzák és szívükön viselik ezt a területet, hiszen itt a múlt, a jelen és a jövő találkozik. Felhívta a figyelmet az utánpótlás képzésére, melyhez az ilyen események, valamint a nyári táborok is hozzájárulnak. Hozzátette, a börgöndi repülőtér egy olyan hely, amit közösen tudtak felépíteni, a jövőben pedig szeretnék, ha a sportrepülés fellegvára lehetne.
A megnyitót követően Zipszer Gábor, az eCon Engineering Kft-től a Mérnöki szimuláció fontossága a légiiparban címmel tartott előadást az érdeklődőknek.