Előnyben a "kis" Volán az EBYSL döntőjében

Győzelemmel kezdte a Fehérvár AV 19 u20-as együttese az EBYSL fináléját. Erdély Csanádék a két nyert meccsig tartó döntő első felvonásán 4-2-re verték a Red Bull Salzburg korosztályos csapatát Székesfehérváron.
Fehérvár AV19 - Red Bull Salzburg 4-2 (1-1, 1-1, 2-0)
Gólszerzők: Nemes, Szabó P., Szabó D., Kocsis, ill. Egger, Kainz.
2015.03.21. 21:13 |

Egészen kiváló hangulatú, és nem utolsó sorban remek iramú összecsapást hozott az EBEL u20-as döntőjének első meccse. Közel ezren voltak kíváncsiak a Volán felnőtt csapatának közvetlen utánpótlására – tegyük hozzá, többen vissza is játszottak a nagyok közül. A Fehérvár és Salzburg találkozóján nem teketóriáztak sokat a csapatok, rögtön egymásnak estek. Az első harmadban Egger szerzett vezetést a vendégeknek, amit Nemes még éppen időben, a dudaszó pillanatában egyenlített ki.
A második húsz perc első felében ismét a salzburgiak kerültek előnybe, Kainz ütött gólt Kornakker kapujába. Nem sokkal később azonban jött Szabó Pál Krisztián és gólra váltotta a Volán fölényét. Negyven perc után 2-2 állt az eredményjelzőn, így záró harmadra maradt a döntés. És ebben sokkal jobb volt a Fehérvár, előbb Szabó Dániel használt ki egy emberelőnyt, majd pedig Kocsis vágott be egy kipattanót, amivel el is döntötte a meccset. A Volán 4-2-re nyerte a finálé első mérkőzését, folytatás szerdán, Salzburgban.