Elsöprő lendülettel jutott a Szent István Kupa döntőjébe a Real Madrid

Szombaton véget értek a küzdelmek a csoportokban az idén második alkalommal megrendezett Szent István Kupán. Vasárnap már a helyosztókért feszülnek egymásnak a csapatok. A nap legfontosabb mérkőzésén nem sikerült bravúrt elérnie a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiának, amely 78-46-ra kapott ki a címvédő Real Madridtól. A döntőt a Real Madrid vívja a Partizannal, míg a DKKA a Cibona Zagreb ellen meccsel a harmadik helyért.
2014.02.01. 21:08 |
KÉPGALÉRIA a Real Madrid - DKKA mérkőzésről
 Szent István Kupa harmadik napján befejeződtek a csoportküzdelmek. A szombati nap az U-16-os magyar válogatott és KK Krka mérkőzésével indult. Az első és a második negyedben kiválóan tartották magukat Németh Ákosék, azonban a harmadik negyedet 13-28-ra elveszítették. A pénteki naphoz hasonlóan az összeszedett hátrányt most sem sikerült ledolgozni, így 89-73-ra a szlovénok nyertek. A nap második találkozóján a két nyeretlen együttes, az FC Bayern München és a Flash Beograd csatájából a szerbek jöttek ki jobban, akik 66-52-es sikerükkel a harmadik helyen végeztek az A csoportban.
 Ezután következett a nap két slágermérkőzése, melyek közül először a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia a címvédő Real Madriddal mérkőzött. A találkozón először a Real Madrid üdvöskéje, Samba Thiago szerzett vezetést a blancóknak, majd nem sokkal később Molnár Máté hűtötte le a spanyolokat egy fantasztikus hárompontossal. A tegnapi, Flash Beograd elleni párharc azonban jól láthatóan sokat kivett a fiúkból, hiszen a dobások pontossága ezúttal messze elmaradt az elmúlt két napban tapasztaltakétól. Ettől függetlenül a DKKA fiataljai becsületesen meccsben tartották magukat, hiszen a nagyszünetben is csak tizenegy pontnyira (28-39) voltak a Real Madridtól.
 A nagyszünet után azonban mintha az öltözőben maradtak volna a fehérvári kosarasok. A félidei 28-39-es állást gyorsan módosították a vendégek, akik kegyetlenül kihasználták a hazaiak megingásait. A tizenöt éves világsztár, Luka Doncic vezérletével a Madrid tizenkilenc pontot termelt a harmadik harmadban – a DKKA részéről azonban csak kétpontnyi válasz érkezett az egész negyedben. Ezzel el is dőlt a mérkőzés és a továbbjutás végkimenetele is egyben. Az utolsó negyedben azért mindent megpróbáltak Fülöp Bencéék, de ma ez is kevésnek bizonyult. Végül teljesen megérdemelten 78-46-ra győztek a spanyolok, akik megvédhetik a tavaly elhódított elsőségüket.
 Az este zárásaként nem is kívánhattunk volna jobb mérkőzést, mint a Partizan Beograd – Cibona Zagreb összecsapást. A végig kiélezett meccset sokkal jobban kezdték a szerbek, akik Marinkovic vezérletével hozták az első két negyedet. A harmadikban aztán fordult a kocka, miután a horvátok 28-17-es eredménnyel abszolválták azt. A záró negyedben aztán megint a Partizan tehetségei bizonyultak jobbnak, és végül 92-84-es végeredménnyel jutottak be másodikként a torna fináléjába, ahol a Real Madriddal találkozik. A harmadik helyért a DKKA a Cibona Zagrebbel csap össze.

Csütörtöki eredmények:
Magyarország U16 – Cibona Zagreb 67-92 (11-26, 11-23, 14-28, 31-15)
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – Bayern München 75-65 (19-7, 26-20, 21-14, 9-24)
Partizan Beograd – KK Krka Novo Mesto 90-58 (20-15, 26-18, 23-9, 21-16)
Real Madrid – Flash Beograd 96-70 (29-10, 22-23, 26-16, 19-21)

Pénteki eredmények:
Cibona Zagreb – KK Krka 77-65 (15-10, 24-13, 21-11, 17-31)
Dávid Kornél KA – Flash Beograd 71-60 (18-19, 20-11, 20-17, 13-13)
Partizan – Magyarország U16 (25-22, 20-20, 18-9, 20-19)
Real Madrid – Bayern München 78-43 (21-10, 14-11, 19-16, 23-6)

Szombati eredmények:
Magyarország U16 – Krka Novo Mesto 73-89 (23-21, 16-18, 13-28, 21-22)
Bayern München – Flash Beograd 52-66 (9-14, 19-15, 16-18, 8-19)
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – Real Madrid 46-78 (13-20, 15-19, 2-19, 16-20)
Partizan Beograd – Cibona Zagreb 92-84 (20-19, 22-19, 17-28, 33-18)