Elveszítette idei első hazai bajnokiját a Tatával szemben az ARKSE

A férfi kézilabda NB I/B nyugati csoportjának 15. fordulójában az Alba Regia KSE a Tata együttesét fogadta szombaton este a VOK Csarnokban. Molnár Csaba tanítványai a múlt heti, Szentendre ellen mutatott produkciót szerették volna átmenteni a Tatával szemben is. A mérkőzés első periódusában ennek megfelelően kézben tartotta a meccs irányítását az ARKSE, végül azonban a Tata győzött 33-25-re.
2015.02.15. 09:19 |

A rövid téli felkészülést követően jó teljesítménnyel kezdte meg múlt héten a szereplését az ARKSE együttese. Bősze Józsefék a második helyezett Szentendre otthonában masszív teljesítményt nyújtottak, ennek ellenére 35-33-ra a hazaiak győztek. A 15. fordulóban az a Tata látogatott a VOK Csarnokba, amely még szeptemberben 30-20-ra diadalmaskodott a fehérvári kézilabdásokkal szemben. A találkozó eleje azonban szöges ellentéte volt az akkori mérkőzésnek. A hazaiak rögtön 3-1-es vezetést tudtak kialakítani az első percekben, a Tata pedig rendre csak az egyenlítésig jutott csak. A félidő közepén túl is az ARKSE dominált, melynek következtében már 12-8 is volt az állás. Az első játékrész 23. percében aztán megfordult a kocka, és a Tata először vezetett a meccsen 13-12-re, a félidőre pedig már kétgólos 18-16-ös vendég előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

A második 30 percben ugyan továbbra is nagyot küzdött az Alba Regia KSE, de a Tata folyamatosan növelni tudta előnyét. Sajnos a hazaiaknál az addig remekül teljesítő Schneider Miklós a második félidő derekára elfáradt, így támadásban sem volt már olyan hatékony az ARKSE, mint az első félidőben. A vendégek pedig kíméletlenül megérezték az ARKSE bizonytalanságait, és könyörtelenül kihasználták az adódó lehetőségeket, elsősorban Kiss Ádám és Schneider Patrik révén. Így összességében elmondható, hogy jóval több volt ebben a mérkőzésben az ARKSE számára, melyet végül a Tata nyert meg 33-25-re.

ARKSE – Tatai AC 25-33 (16-18)
Az ARKSE gólszerzői: Szabó, 4, Dreska 1, Schneider 6, Vasvári 1, Bősze 3, Gyimesi 1, Paár 4, Csóka 4, Venczel 1