Emberhátrányok sújtották a Volánt, már 3-0-ra megy a Bolzano

Muszáj lenne meccset nyernie idegenben a Sapa Fehérvár AV19-nek a Bolzano elleni párharcban, hiszen az olaszok vannak pályaelőnyben, rádásul már nyertek Fehérváron is. Az újabb bolzanoi meccsen megint kétgólos lett a hátrány az első harmadban, nagyon rosszul jött ki a kiállításokból a Volán. A folytatásban voltak helyzetei, de a harmadik harmadban egy kettős emberelőnyt ismét kihasználtak a hazaiak és ez már túl nagy különbség volt. Folytatás pénteken - csak remélhetjük, hogy nem lesz egyben befejezés is.
HC Bolzano - Sapa Fehérvár AV19 3-0
2014.03.11. 21:45 |

A fehérvári mérkőzés után az első harmad miatt mérgelődött Marty Raymond, fiai pedig próbáltak megfelelni az elvárásnak és ezúttal jobban odafigyelni a meccs elejére. Egy ideig nem is volt gond, bár Hetényinek akadt dolga bőven, de a másik oldalon is kellett védenie a kapusnak. Aztán a harmad hajrájában pocsékul jött ki a Volán egy kiállítás-kombinációból: miközben gólt kapott Magosi büntetése alatt, Sarauert is kiküldték, így maradt az emberhátrány és jött az újabb hazai gól... Ismét 2-0 volt tehát a Bolzanónak húsz perc után, és már láttuk, milyen rutinosan tudja őrizni előnyét az olasz csapat.
Ez történt most is. Ugyan a második harmadban többet lőttek kapura Banhamék, nem játszottak alárendelt szerepet, de megint az volt a szemlélődő érzése, ez nem is fontos a Bolzanónak. Õk tartották az eredményt,  várva az újabb esélyt. Sajnos ezt megint mi adtuk meg nekik, mert a harmadik harmad elején szabálytalanság és rossz csere miatt kettős hátrányba juttattuk őket. Ezt pedig Santorelli kihasználta, amivel nagyon messze került a Bolzano. Vagy ha úgy tetszik, közel: a továbbjutáshoz... Gond nélkül lehozták a meccset a hazaiak, és már csak egyetlen győzelem választja el őket az elődöntőtől. Hogy ne legyen söprés, arról pénteken hazai pályán tehet a Volán, de az eddigiek alapján óriásit kell javulnia helyzetkihasználásban,, mert eddig a párharcban sajnos kevés a fehérvári gól.

HC Bolzano - Sapa Fehérvár AV19 3-0 (2-0, 0-0, 1-0)
Gl.: Tomassoni, Sharp, Santorelli.