Emberovics Míra: Tovább kell mennünk a megkezdett úton

Szombaton a szünetben még négy góllal vezetett a Fehérvár KC a Győri Audi ETO KC ellen, a végül győri sikert hozó összecsapáson a hazaiak egyik legjobbja Emberovics Míra volt, aki remek védőmunkája mellett szép gólokkal is jelentkezett. A jó teljesítményre szükség lesz március 19-én is, amikor a Fehérvár újra megmérkőzik a Győrrel, immár a Magyar Kupában.
2014.01.06. 16:01 |

Nagyszerű átlövésgólokkal indítottad az évet, ráadásul a világ legjobb csapata ellen!

„A legutóbbi, siófoki zakó után eléggé „elszontyolodtunk”, összeültünk, és próbáltuk átbeszélni a problémákat. Ebből a csalódásból való kilábalás adott egyfajta hitet nekünk a szombati meccsre, összefogtunk, és ez mindenki önbizalmának jót tett, azt gondolom, nálam ez elég látványos volt. A Győrre nagyon felkészülni nem lehet, szívvel-lélekkel kell küzdeni ellenük, és azt hiszem, ez elég jól sikerült is.“
A pazar első félidő után a második már nem annyira sikerült. Mit lehetett volna másképp csinálni ebben az időszakban?

Kicsit elfogyott nálunk a szufla, védekezésünk nem volt olyan kompakt, mint az első félidőben, valamint támadásban is bátrabbak lehettünk volna, de ez a fejben való elfáradásból fakadt, ki kellett volna jobban dolgoznunk a helyzeteket.“

A második félidőben egy támadás után térded fájlalva távoztál a pályáról. Komolyabb aggodalomra ugye nem lehet okunk?

„Ez is egyfajta tünete volt a fáradtságnak, szerencsére semmi komoly baj nincs.“

Újabb nehéz meccsek jönnek, először is Békéscsabára mentek jövő hétvégén, de januárban még összesen négy bajnoki vár Rátok...

„Az öltözőben már most, a mérkőzés után is ez volt a téma, nem lehet bennünk semmi elégedettség a mostani jó első félidő miatt, tovább kell mennünk az megkezdett úton, ezzel a hozzáállással kell dolgoznunk tovább. A sűrű meccsprogram miatt talán kicsit több pihenőidőt fogunk kapni, amit maximálisan ki is kell használnunk, de emellett az edzésmunkát száz százalékos intenzitással folytatjuk.“

Megvan a Győri Audi ETO elleni MK-meccs időpontja!

A Magyar Kupa negyeddöntőjében a Fehérvár KC a címvédő Győri Audi ETO csapatát fogadja a Köfém Sportcsarnokban. A mérkőzésre március 19-én (szerdán), 17:00 órakor kerül sor.

A nemzetközi kupamérkőzések és a sűrű NBI-es program miatt több bajnoki mérkőzésnek is változik az időpontja a következő hetekben:

Január 30. (csütörtök), 18:30: Érd – Fehérvár KC (NBI, ifjúsági)
Február 14. (péntek), 14:00: Fehérvár KC – Veszprém Barabás (NBI, ifjúsági)
Február 14. (péntek), 16:00: Fehérvár KC – Veszprém Barabás (NBI, junior)