Emelt fővel Kazanyból - Sáringer Károly remekül helytállt a világbajnokságon

Jól szerepelt a kazanyi Masters úszók világ- bajnokságán Sáringer Károly. A fehérvári veterán úszó az 55-59 évesek mezőnyében előbb 12. helyen végzett 100 méteres mellúszásban, majd egyéni csúccsal 17. lett 50 méteres pillangóúszásban, utolsó számában, 50 méter mellen pedig a nagyon előkelő 6. helyen zárt.
2015.08.14. 09:50 |
Jól szerepelt a kazanyi Masters úszók világbajnokságán Sáringer Károly. A fehérvári veterán úszó az 55-59 évesek mezőnyében előbb 12. helyen végzett 100 méteres mellúszásban, majd egyéni csúccsal 17. lett 50 méteres pillangóúszásban, utolsó számában, 50 méter mellen pedig a nagyon előkelő 6. helyen zárt.
Titkon dobogóra vágyott Sáringer Károly a kazanyi Masters úszók világbajnokságán, és bár végül nem sikerült pódiumra állnia, összességében nagyon büszke lehet teljesítményére. Első számában, 100 méter mellen 1:27.82-t úszott, ami a 12. helyezés eléréséhez volt elegendő, de több mint két másodperccel jobbat úszott annál, mint amit előzetesen kitűzött maga elé.

50 méter pillangón is sikerült a 33 másodperces célidőn belül úsznia, a 32.48-as időeredménnyel korosztályában (55-59 évesek) 17. helyen végzett. Sáringer Károly záró számában, 50 méter mellen nagyon közel került az éremszerzéshez, 36,24 másodperccel a hatodik legjobb volt a mezőnyben. A dobogó tehát végül nem jött össze Sáringernek, de így is emelt fővel, büszkén térhet haza, Székesfehérvárra.