-
Nyitott könyvek Pilinszkyvel
Pilinszky-emlékesttel folytatódik a Nyitott könyvek – beszélgetés az irodalomról sorozat. November 27-én, szerdán a költő születésének 103. évfordulóján a családtagok, Kovács Péter és Kovalovszky Márta művészettörténészek, a közel álló egykori szomszédok közül Illyés Endre, valamint az utolsó nyilvános szereplés, a rendhagyó irodalomóra szervezője, Bakonyi István irodalomtörténész lesz Bokros Judit és Gellén-Miklós Gábor vendége.
2024.11.27. -
Emlékezés a holokausztra
December 2-án a Hiemer-házban Az Alba Regia Szimfonikus zenekar holokauszt témájú filmekből mutat be zenei részleteket, Fekete László főkántor pedig liturgiai és jiddisch dalokat fog előadni a Székesfehérvári Zsidó Hitközség Holokauszt 80. emlékévi eseménysorozatának részeként.
2024.11.27. -
A Katalinokat köszöntötték
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték.
2024.11.26. -
A néptánc egy életre szól
Kárpát-medencei szenior néptánccsoportok érkeztek Székesfehérvárra. A Katalin-napi batyus bálon az Alba Regia Táncegyüttes látta vendégül őket a Felsővárosi Közösségi Házban.
2024.11.26.
Emlékkiállítással és konferenciával emlékeznek Bory Jenőre
Bory szobrászként is ismert volt. 1906-1944 között 185 szoborművét állította ki, főleg Székesfehérváron és Budapest gyűjteményes kiállításain. Ezekből válogatnak a november 6-án, a Budenz-házban megnyíló tárlat szervezői. A kiállításhoz egy konferencia is kapcsolódik november 11-én, a Hiemer-házban, ahol neves építészek, történészek és művészettörténészek tartanak előadást.
2009.11.06. 09:56 |
Bory szobrászként is ismert volt. 1906-1944 között 185 szoborművét állította ki, főleg Székesfehérváron és Budapest gyűjteményes kiállításain. Ezekből válogatnak a november 6-án, a Budenz-házban megnyíló tárlat szervezői. A kiállításhoz egy konferencia is kapcsolódik november 11-én, a Hiemer-házban.
Bory Jenő építész és szobrász nevét elsősorban a Bory-várról ismerheti a nagyközönség. A Képzőművészeti Főiskola egykori rektora 1912-től haláláig építette a tornyos, kupolás, árkádos, teraszos, gondozott kerttel körülvett várat, amely ma Székesfehérvár egyik nevezetességeként, magánmúzeumként működik.
A konferencia témái:
BORY JENÕ, MINT ÉPÍTÉSZ
Bory Jenő építészete, mint "beton-kísérleti" állomás - a Bory-vár és a Jézus szíve templom bemutatása
Csutiné Schleer Erzsébet építész
Bory-alkotások és tervek a szarajevói merénylet helyszínén
dr. Demeter Zsófa történész, megyei múzeumigazgató
A Bory-vár mint magánmitológia
Köpöczi Rózsa művészettörténész
BORY JENÕ, A VÉRBELI SZOBRÁSZ
Bory-síremlékek
Wehner Tibor művészettörténész
Emlékművek városunkban
Gärtner Petra művészettörténész
Bory Jenő éremművészeti munkássága
Prohászka László numizmatikus
SAJÁTOS ÉLETÚT
Egyházi megrendelések
Smohay András művészettörténész
Bory Jenő pedagógiai tevékenysége
Izinger Katalin művészettörténész
Bory munkásságának korabeli sajtóvisszhangja
Magony Imre történész