-
Előadássorozat az okostelefon veszélyeiről
Az okostelefonok veszélyeire felhívó előadássorozatot indított az iGenerációért Egyesület. A már zajló program megvalósítását az Arconic Alapítvány segíti. A 25 ezer dolláros támogatást jelképező csekket hétfőn a Vasvári Pál Gimnáziumban adták át.
2024.11.25. -
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Nyílt nap a kórházban
Általános iskolás csoportok számára nyitotta meg kapuit a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A gyerekek megnézhették például a radiológiát, a gyermekosztályt és a skill labort.
2024.11.25. -
A véradókat ünnepelték
A véradókat ünnepelték a Szent István Művelődési Házban. A véradókat a Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére minden évben november 22-én ünneplik, és ez a hagyomány Fejér vármegyében is él.
2024.11.25.
Emlékműavatással tisztelgett a város a hősök előtt az 56-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulóján
Az 1956-os forradalom és szabadságharc 50-dik évfordulójának tiszteletére ünnepélyes keretek között avatták fel október 23-án Lugossy Mária Munkácsy díjas szobrászművész emlékművét. Az alkotás a Szabó Palotánál életüket vesztett 56-os fehérvári mártíroknak állít emléket. „Újból és újból hangsúlyozni kell, hogy ez a váratlan forradalom nem a csoportérdekek forradalma volt és nem is az éhség lázadása, hanem a szellemé…”- emelte ki az ünnepélyes szoboravatáson Román Károly, Székesfehérvár Díszpolgára. A cikkben képriportot talál a megemlékezésről!
Az 1956-os forradalom és szabadságharc 50-dik évfordulójának tiszteletére ünnepélyes keretek között avatták fel október 23-án Lugossy Mária Munkácsy díjas szobrászművész emlékművét. Az alkotás a Szabó Palotánál életüket vesztett 56-os fehérvári mártíroknak: Gumpl Józsefnek, Jóvári Imrének, Csanyi Évának, Bernáth Katalinnak, Versegi Jenő Bélának és Kardos Pálnak állít emléket. „Újból és újból hangsúlyozni kell, hogy ez a váratlan forradalom nem a csoportérdekek forradalma volt és nem is az éhség lázadása, hanem a szellemé…”- emelte ki az ünnepélyes szoboravatáson Román Károly, Székesfehérvár Díszpolgára.
Képriport a megemlékezésről!
Az 56-osok terén rendezett megemlékezés a történelmi zászlók felvonultatásával vette kezdetét, majd a Himnusz hangjai után Téri Sándor, a Vörösmarty Színház színművésze adta elő Faludy György: 1956 Te csillag - című versét. Ezt követően Székesfehérvár Díszpolgára, Román Károly avatta fel Lugossy Mária 1956-os emlékművét. „A haragnak van egy felsőfoka, amely csakugyan veszedelmes, a közöny…” – idézte fel beszédében Márai sánor 1957-es naplóbejegyzését Román Károly ,aki szerint „ez az igazi harag”. „Mi sem tudtuk akkor, ma viszont már tudjuk, hogy ez a közöny juttatta légüres térbe a nemzet forradalmát, szabadságharcát eláruló hatalmat, ez szüntette meg végérvényesen 1989 június 16-án Nagy Imre és mártírtársai temetésén.” – tette hozzá, majd kiemelte: „Újból és újból hangsúlyozni kell, hogy ez a váratlan forradalom nem a csoportérdekek forradalma volt és nem is az éhség lázadása, hanem a szellemé..”
Román Károly beszéde után került sor az emlékmű koszorúzására. Székesfehérvár Megyei Jogú Város nevében Warvasovszky Tihamér polgármester és Román Károly Díszpolgár közösen koszorúzott, majd a város két alpolgármestere, dr. Csapó Csilla és Pénzes Mihály tisztelgett a mártírok emléke előtt. Az MDF képviseletében Ferenczy Géza és Takács János, az MSZP frakció részéről Knizse Gyula, míg az SZDSZ képviseletében Farkas László és dr. Szelier András önkormányzati képviselő koszorúzott. A Városunk Lakóiért Szövetség (VÁLASZ) nevében Juhász László önkormányzati képviselő, valamint Schreiner János és Szili Csaba helyezett el koszorút az emlékműnél.
A fehérvári áldozatokra emlékezett a Vitézi Rend részéről Vitéz László Tibor és Vitéz Török Katalin, a Cserkészszövetség nevében Hada Tibor, a Székesfehérvári Nyugdíjasok Egyesületének képviseletében Fuják Ferencné és Kiss László, Honvéd Nyugállományúak Székesfehérvári Klubja nevében Szalai Gábor, Kovács József és Kárász Antal, míg a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete részéről Liptovszky Sándor, Eszéki János és Szabó József helyezett el koszorút.
A városi képviselő testület tagjai közül virágot helyezett el az új 56-os emlékműnél dr. Cser - Palkovics András, Horváth Miklós Csaba, Brájer Éva, Varga Tamás, Róth Péter és Gyóni András is, majd Burján Orsolya népdalénekes produkciója következett. A megemlékezés végén harangszóval és néma főhajtással emlékeztek a résztvevők az 56-os forradalom és szabadságharc székesfehérvári áldozataira, majd a Himnusz hangjai zárták az ünnepélyes avatást.