-
Örmény genocídium
Az örmény genocídium, vagyis népirtás 110. évfordulójára emlékeznek április 24-én, csütörtökön a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat szervezésében. A kétrészes program koszorúzással kezdődik, majd filmvetítéssel folytatódik.
2025.04.23. -
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.04.21. -
Utcai "pilóta" akcióban
Tavaly majdnem tragédiával végződött egy driftelés a városban, és visszatérő probléma a városban, hogy önjelölt pilóták nézik versenypályának Székesfehérvár útjait. Tegnap a Gáz utcát szemelte ki magának egy sofőr.
2025.04.23. -
Mi történik Ferenc pápa halála után?
Ferenc pápa halálával különleges jogrend lépett életbe. Megkezdődött a pápai szent szék megüresedésétől a pápaválasztásig tartó időszak.
2025.04.22.
Emléktáblát avattak az 1956. december 7-i székesfehérvári asszonytüntetés tiszteletére

1956. december 4-én Budapesten nőtüntetés zajlott, ez volt az utolsó a forradalom fővárosi tömegmegmozdulásai közül. A mozgósításnak köszönhetően asszonyok, lányok ezrei vonultak a fővárosi Hősök terére, és kezükben egy szál virággal kifejezték a forradalom melletti bátor kitartást.
Az elkövetkezendő napokban több nagyvárosban, többek között Székesfehérváron folytatódtak az események. A december 7-i néma tüntetés és a bátor fehérvári asszonyok, lányok tiszteletére kedden emléktáblát avattak a Hősök terére vezető lépcsősor mellett, a Városháza épületének falán.
Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője mondott emlékező beszédet. Elhangzott, hogy az 1956. október 23-ai forradalomnak és az azt követő véres harcoknak megrendítő pillanatai voltak a decemberi nőtüntetések szerte az országban. A forradalom leverése után, az illegalitásban működő Élünk című lapban kezdték el szervezni a nőtüntetéseket. Az asszonyok és lányok virágokkal emlékeztek meg a forradalom hősi halottairól. „A nők kiállása egyértelművé tette, hogy erővel ismét nem sikerült megtörni a magyar szabadság fáját. Ha más nem is, az idő akkor is megmarad fegyverként a magyar embernek. Mennyi pusztító, gonosz birodalom tört már rá elődeinkre, de mindannyiszor vissza kellett vonulnia, mert az elnyomó erőnek nincs hatalma a magyar szíven. Lehet, hogy a visszavonulásra várni kell 19 évet, 44 évet, vagy éppen 150 évet, de a magyarok kitartása mindig erősebbnek bizonyult, mint az elnyomók fegyverei.” – fogalmazott Vargha Tamás.

A folytatásban Balogh Orsolya, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium tanulója szavalt, majd Farkas Eszter, a Ciszterci Szent István Gimnázium tanulója idézett gondolatokat Schéda Máriától, aki a székesfehérvári leánygimnázium tanulójaként élte át a forradalom reményteli és egyben félelmetes pillanatait.
Pintér Balázs szobrászművész alkotását Varga Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közösen leplezték le, majd Ugrits Tamás pápai káplán áldotta meg a táblát. Mint mondta, azoknak állítottak emléket, akik bátran ki mertek állni a kommunista elnyomás ellen. Minden nemzedéknek hirdetik ők a hősiesség és a hazaszeretet dicső példáját.
A táblát közösen koszorúzta meg Vargha Tamás, Törő Gábor, továbbá Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere, Pálffy Károly, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, Dancs Norbert, a Székesfehérvári Járás Hivatal vezetője és Ugrits Tamás. Az eseményen Sinka Jenő is megosztotta gondolatait a résztvevőkkel, valamint Ráczné Földi Judit önkormányzati képviselő, Koronczai Tibor alezredes, az MH 43. Híradó és Vezetéstámogató Ezred parancsnokhelyettese és néhány civil emlékező is elhelyezte az emlékezés virágait.